Segregacja klientów w poznańskiej restauracji. Zapraszamy tylko zaszczepionych

i

Autor: pixabay.com Segregacja klientów w poznańskiej restauracji. "Zapraszamy tylko zaszczepionych"

Selekcja klientów w poznańskiej restauracji. "Zapraszamy tylko zaszczepionych"

2021-11-22 15:45

Koronawirus wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Z dnia na dzień przybywa chorych oraz tych, którzy przegrali walkę z chorobą. Mimo trudnej sytuacji, polski rząd nie zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń dla osób niezaszczepionych. Na taki krok zdecydowała się jednak luksusowa restauracja w Poznaniu, która wpuszcza wyłącznie osoby zaszczepione lub te, które posiadają negatywny wyniki testu na COVID-19.

Restauracja w Poznaniu tylko dla zaszczepionych

To pierwszy lokal w Poznaniu, który na dzień dobry prosi swoich klientów o okazanie dowodu zaszczepienia lub wyniku badań. - Celebrujemy luksus w bezpiecznym otoczeniu. Zapraszamy tylko osoby zaszczepione z unijnym certyfikatem lub aktualnym negatywnym wynikiem testu na koronawirusa  – poinformował w piątek (18 listopada) bar Twelve Cocktails & Co przy ul. Młyńskiej 12 w Poznaniu.

Zobacz: Ostrów Wielkopolski. 14-latek zmarł w szpitalu. Kim był chłopiec?

Jak wyjaśnia "Gazecie Wyborczej" pełnomocnik właścicieli, inicjatywa wprowadzenia takich zmian wyszła od samych gości. - Mamy stałych, zaprzyjaźnionych klientów, którzy dzielą się uwagami. Sugerowali, że dobrze byłoby wydzielić przestrzeń tylko dla osób zaszczepionych. Długo się nad tym zastanawialiśmy, poprosiliśmy prawników o opinie - wyjaśnia Jacek Olech.

Poznaniacy podzieleni. "Dożywotni ban i życzenia szybkiej upadłości"

Mieszkańcy Poznania są podzieleni w kwestii zmian, które zaczęły obowiązywać z lokalu przy Młyńskiej 12. Większość chwali odwagę właścicieli.

- Bardzo dobre i odważne posunięcie!

- Doceniam, że bierzecie Państwo odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich gości. Oby jak najwięcej takich miejsc!

- Bardzo dobra decyzja!

Nie wszyscy są jednak z tego rozwiązania zadowoleni.

- Kto dał wam uprawnienia do zaglądania ludziom w dokumentacje medyczną i wrażliwe dane?

- Ja też uważam, że taka dyskryminacja jest bez sensu, bo to, że ktoś jest zaszczepiony nie oznacza, że już nie zachoruję.

Super Raport 22.11 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz dr Mirosław Oczoś - specjalista ds. wizerunku) Sedno Sprawy: Anna Michalska
Sonda
Czy pochwalasz decyzję poznańskiej restauracji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE