Poznań: Jak mocno jesteś uzależniony od nikotny? Będzie można to sprawdzić!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Poznań: Jak mocno jesteś uzależniony od nikotny? Będzie można to sprawdzić!

Poznań: Jak mocno jesteś uzależniony od nikotyny? Będzie można to sprawdzić!

2020-09-09 8:14

Palisz papierosy? W Poznaniu będziesz mógł sprawdzić jak bardzo jesteś uzależniony od nikotyny. Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych przygotował specjalny mobilny gabinet - Roadshow "Nie palę, bo...". Więcej o nim przeczytasz na se.pl.

Już w środę (9 września) mobilny gabinet - Roadshow "Nie palę, bo..." stanie przy POSUM. Pacjenci będą mogli się do niego udać w godzinach 10:00 - 14:00. W środku na pacjentów czekać będzie ekipa badawczo-konsultacyjna, a w niej specjaliści z Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie (Instytut Epidemiologii). W projekcie weźmie udział wykwalifikowany personel medyczny.

W gabinecie będzie można zrobić m.in. test uzależnienia od nikotyny, spirometrię czy zmierzyć sobie ciśnienie. Poza konsultacjami lekarze będą także przeprowadzać ankietę wśród palących oraz wywiad pogłębiony, określający stadium zaawansowania nałogu.

Urzędnicy podkreślają, że na spotkanie mogą przyjść również osoby niepalące, które chcą zdobyć wiedzę i argumenty, które pozwolą im pomóc bliskim w rzuceniu papierosów.

Wszystkie działania prowadzone będą przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, takich jak odpowiednie zabezpieczenie, dezynfekcja czy jednorazowe akcesoria do badań.

Policjanci z Poznania przechwytują podrobione papierosy
Nasi Partnerzy polecają