Problemem Poznania są głównie złodzieje samochodów

i

Autor: Radomil, Wikimedia/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Problemem Poznania są głównie złodzieje samochodów

Poznań jednym z najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce

2015-05-27 12:12

Firma Home Broker stworzyła listę najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce - Poznań zajął drugie miejsce. Jak podaje Gazeta Wyborcza w stolicy Wielkopolski doszło do ponad 45 przestępstw na tysiąc mieszkańców. Gorzej jest tylko w Katowicach.  

W jakich polskich miastach Polacy nie mogą czuć się w pełni bezpiecznie? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć firma Home Broker, która przeanalizowała policyjne statystyki. Dane na temat przestępstw w danym mieście podzielono przez liczbę mieszkańców. Dzięki temu udało się uzyskać liczby, niezaburzona przez wielkość miast - podaje Gazeta Wyborcza Poznań. Wysoki wyniki Poznań zawdzięcza głównie złodziejom samochodów.

Poznań uplasował się na drugim miejscu - zaraz za Katowicami. Na tysiąc mieszkańców w 2014 roku przypadło 45 przestępstw. Dla porównania w Katowicach odnotowano 58 przestępstw wśród tysiąca mieszkańców. Ostatnie miejsce na niechlubnym podium zajął Wrocław, z wynikiem zbliżonym do Poznania.

Wystarczyło kino wyburzyć, hotel postawić i kultura siada...Uwaga pod Bałtykiem

Posted by Miejsca w Poznaniu, gdzie dostaniesz po ryju. on 30 września 2014

Zdziwić może lista najbezpieczniejszych miast - wśród nich jest Bydgoszcz, Rzeszów oraz Białystok - doszło tutaj do ok. 20 przestępstw na tysiąc mieszkańców, czyli o ponad połowę mniej, niż w Poznaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają