Poznań jednym z najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Bezwzględny raport

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Poznań jednym z najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Bezwzględny raport

Poznań jednym z najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Bezwzględny raport

2021-12-09 13:17

Niechlubny sukces Poznania. Okazuje się, że to jedno z najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Stolica Wielkopolski jest najwyżej sklasyfikowanym polskim miastem w raporcie Inrix, który został opracowany na podstawie danych z nawigacji samochodowych.

Wielu mieszkańców Poznania denerwuje się, gdy musi stać w korkach. Okazuje się, że kierowcy w stolicy Wielkopolski mają najtrudniejsze życie spośród wszystkich miast w Polsce. W najnowszym raporcie Inrix, Poznań znalazł się na 21. miejscu na świecie. Wynika z niego, że w 2021 roku kierowcy stracili w korkach 87 godzin. To ogromny przeskok, bowiem przed rokiem było to zaledwie 19 godzin, co dawało 123. miejsce na świecie. Z pewnością wpływ na ten wynik mogą mieć prace remontowe na rondzie Rataje i na drodze S11 z Kórnika do Poznania. Mimo wszystko jest to niechlubny rekord.

Czytaj też: Poznań: Bez paszportu covidowego nie wejdziesz na seans lub koncert!

Numerem jeden na całym świecie są europejskie stolice. W Londynie przez cały rok stoi się w korku 148 godzin, a w Paryżu i Brukseli 124 godziny.

W raporcie Inrix, który został opracowany na podstawie danych z nawigacji samochodowych znalazły się także inne polskie miasta. Wrocław plasuje się na 25. miejscu, Warszawa jest 44, Kraków 56, Łódź 117, Katowice 261, a Gdańsk 318.

Sonda
Denerwuje Cię stanie w korkach?
Warszawa stanęła. Gigantyczne korki przez remonty i zwężenia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE