Poznań: Kierowca autobusu MPK najlepszy w Polsce! [AUDIO]

2019-09-18 15:00 Iga Nawojczyk
Poznań: Kierowca MPK najlepszy w Polsce!
Autor: MPK Poznań

Bez wątpienia jest najlepszy w swoim fachu! Paweł Kukuła, który na co dzień kieruje autobusami poznańskiego MPK został mistrzem Polski w tej dziedzinie.

Dotąd był mistrzem kierownicy jedynie w Poznaniu, teraz jest najlepszy w Polsce. Paweł Kukuła, który od wielu lat kieruje autobusami w poznańskim MPK został najlepszym kierowcą autobusów w kraju pokonując 51 innych kierowców z różnych stron Polski. Konkurs składał się z dwóch części i zadań praktycznych na placu manewrowym.

Eliminacje to były testy, autoprezentacja, psychotechnika, jazda precyzyjna i jazda sprawnościowa. Podczas drugiego etamu musieliśmy wykonać trzy zadania: pierwsza pomoc, obsługa pasażera i szukanie usterek w autobusie.

Z samej jazdy autobusem były dwa zadania.

Musieliśmy wykonać odpowiedni tor w odpowiednim czasie, nie przekraczając 5 minut. Typowe zadania na drodze czyli parkowanie prostopadłe, równoległe, przejazd przez ciasny labirynt, zawracanie w ciasnym miejscu i tak zwane "oko byka" czyli trafienie przodem autobusu w wyznaczony cel.

Posłuchaj całej rozmowy z Pawłem Kukułą:

Najlepszy kierowca w Polsce nie zwalnia tempa i już zapowiada swój udział w przyszłorocznych mistrzostwach poznania, a także szykuje siły na kolejne Mistrzostwa Polski które już za dwa lata.