Poznań: Kobieta została przygnieciona przez GRUZ! Nigdy nie wróci do pełnej sprawności. Zapadł wyrok

2020-08-14 10:44 Maciej Brzeziński
Wypadek na Garbarach – zsyp budowlany spadł na kobietę idącą chodnikiem
Autor: Dominik Rutkowski/Radio ESKA Poznań Wypadek na Garbarach – zsyp budowlany spadł na kobietę idącą chodnikiem

Fatalne wydarzenia miały miejsce w marcu 2017 roku w centrum Poznania. 47-latka została przygnieciona przez zsyp, który zrzucał gruz z wyższych kondygnacji remontowanego budynku. Zapadł wyrok w tej sprawie.

Do wypadku doszło 20 marca 2017 roku przed godz. 12:00 na ul. Garbary w Poznaniu. Urwał się zsyp, którym robotnicy zrzucali gruz. W momencie gdy spadał, akurat chodnikiem przechodziła kobieta. Ranna została przewieziona do szpitala. Do tej pory nie odzyskała pełnej sprawności.

Po ponad trzech latach od wypadku zapadł wyrok sądowy w tej sprawie. Na ławie oskarżonych znaleźli się pracownicy budowy - Zbigniew N. i Piotr B. Zostali oni oskarżeni o narażenie kobiety na utratę życia lub zdrowia oraz o prowadzenie prac bez uprawnień. Poznański sąd uznał ich za winnych. Zbigniew N. otrzymał karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę 6 tys. złotych. Natomiast Piotr B. usłyszał wyrok 1 roku i 2 miesięcy ograniczenia wolności. Będzie musiał także pracować społecznie przez 30 godzin miesięcznie. Ponadto ma zapłacić pokrzywdzonej kobiecie 35 tysięcy złotych nawiązki.

Niewybuch na placu budowy muzeum w Tarnowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.