Poznań: Koronawirus ponownie atakuje szkoły! Są pierwsze przypadki po powrocie

2021-05-08 9:36
Poznań: Koronawirus ponownie atakuje szkoły! Są pierwsze przypadki po powrocie
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Poznań: Koronawirus ponownie atakuje szkoły! Są pierwsze przypadki po powrocie

Koronawirus ponownie zaczyna paraliżować pracę szkół. W Poznaniu pojawiły się pierwsze zakażenia po powrocie dzieci do szkół. Przypomnijmy, że uczniowie z klas 1-3 wrócili w miniony wtorek do nauki stacjonarnej.

O potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u ucznia trzeciej klasy Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu poinformowało w piątek lokalne Radio Poznań. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w Poznaniu i w regionie od powrotu uczniów klas I-III szkół podstawowych do nauki stacjonarnej.

Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowała PAP, że w województwie nauka hybrydowa prowadzona jest tylko w jednej szkole podstawowej – właśnie w placówce sióstr Urszulanek w Poznaniu. Miczek podała, że w tej jednej klasie, w której pojawił się przypadek SARS-CoV-2, nauka przez najbliższy tydzień będzie prowadzona zdalnie.

Nauczanie hybrydowe – jak wskazała Miczek – prowadzone jest również w 13 przedszkolach w Wielkopolsce, a 5 przedszkoli jest całkowicie zamkniętych.

Przypomnijmy, że uczniowie klas I–III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w szkole 4 maja.

Szkoła zawiesza lekcje z powodu braku kadry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE