Poznań. Kradzież batonów z maszyny na dworcu. "Głodny nie jesteś sobą"

2022-05-26 8:04
Poznań. Kradzież batonów z maszyny na dworcu. Głodny nie jesteś sobą
Autor: KMP Poznań Poznań. Kradzież batonów z maszyny na dworcu. "Głodny nie jesteś sobą"

Zaskakujące wydarzenia na Dworcu PKP Poznań Główny. Doszło tam do dosyć nietypowej kradzieży. Ktoś ukradł batoniki z automatu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko zlokalizowali sprawców, którzy daleko nie uciekli.

Do zdarzenia doszło w czwartek (18 maja). Chwilę po północy policjanci otrzymali wezwanie w rejon Dworca Głównego PKP w Poznaniu. - Na miejscu okazało się, że pracownik ochrony zauważył wybitą szybę w automacie z jedzeniem w przejściu podziemnym pomiędzy peronami - mówi Marta Mróz z poznańskiej policji. Niedaleko od tego miejsca przebywało kilku mężczyzn, których zachowanie mogło wskazywać na to, że mieli związek z tym zdarzeniem. W związku z tym policjanci wylegitymowali trzy osoby - mężczyzn w wieku 24, 35 i 38 lat. - W trakcie sprawdzania ich bagażu znaleźli sporo batonów ukrytych w plecakach. Funkcjonariusze sprawdzili ich trzeźwość, okazało się, że wszyscy byli pijani - dodaje Mróz.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. - Przyznali się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddali się karze - wyjaśnia Mróz/

Policjanci z Poznania w swoich mediach społecznościowych skomentowali całą sprawę sloganem z jednej z reklam. - Głodny nie jesteś sobą - napisali, co idealnie pasuje do tej sytuacji.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Poranna kradzież w sklepie koło Torunia. Rozpoznajesz sprawców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE