Poznań. Ksiądz postraszył komornika bożym sądem. Szokujące słowa duchownego

i

Autor: Youtube.com / W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka / Zrzut ekranu Poznań. Ksiądz postraszył komornika "bożym sądem". Szokujące słowa duchownego

Poznań. Ksiądz postraszył komornika "bożym sądem". Szokujące słowa duchownego

2022-06-30 14:34

Ksiądz Michał Woźnicki z Poznania, wyrzucony z zakonu salezjanin, będzie eksmitowany ze swojej celi! To efekt jego procesu z zakonem. Sprawa jest już u komornika, którego właśnie odwiedził zagrożony eksmisją duchowny. Dlaczego to zrobił? Żeby ostrzec komornika przed karą boską!

Ksiądz Michał Woźnicki jest już znany w całej Polsce z awantur! W internecie transmituje nie tylko msze w rycie rzymskim, ale także swój konflikt z salezjanami, którzy wyrzucili go z zakonu za niesubordynację oraz krytykę nie tylko zakonników, ale też samego papieża i innych kościelnych hierarchów. Teraz ksiądz Woźnicki jest suspendowany - czyli jest księdzem, który nie powinien odprawiać mszy. Duchowny kary salezjan jednak nie uznaje i ze swojej celi wynieść się jednak nie chce. Nie przekonało go nawet to, że salezjanie założyli mu sprawę w sądzie o eksmisję, którą prawomocnie wygrali.

CZYTAJ: Ksiądz nazwał policjantkę "ladacznicą". Wcześniej został pobity pałką!

Ksiądz pofatygował się właśnie osobiście do komornika, który ma go eksmitować. Towarzyszył mu dorosły ministrant, który wszystko nagrywał i transmitował w sieci. Komornik uprzejmie i cierpliwie tłumaczył księdzu zawiłości procedur. - Pan opuści ten lokal i zabierze rzeczy. A jeśli nie będzie pan mógł lub chciał zabrać, to salezjanie wyznaczą osobę, która weźmie je pod dozór. Jeśli rzeczy nie zostaną odebrane w ciągu 30 dni, o ich losie zdecyduje sąd - mówił komornik. Ksiądz Michał tych informacji jednak nie chciał przyjąć do wiadomości.

- Ja wierzę, że do tej eksmisji nie dojdzie, że albo Pan Bóg zaingeruje, albo pan tam nie dojdzie, albo się pana żonie coś stanie, albo inne rzeczy i po prostu pan się zniechęci do wchodzenia w konflikt z Bogiem. Bo pan sobie księdzu może mówić na „pan”, natomiast wobec Pana Boga takie klauzule nie obowiązują - powiedział do komornika ksiądz Woźnicki.

ZOBACZ: Kontrowersyjny ksiądz z Poznania znowu w akcji! Rzucił się pod koła innemu duchownemu [WIDEO]

- Jak pan tych rzeczy nie słyszał od sądu i od moich braci, to ode mnie pan usłyszeć przestrogę. Lepiej by było się panu z tej rzeczy wycofać póki czas, zanim zaczną kary boże na pana przychodzić i będzie pan widzieć spaloną ziemię, za sobą i przed sobą. I rozwiązanie Judasza - sznur i drzewo. Oczywiście nie kieruję tego jako gróźb, natomiast kary boże są w doczesności, żeby nie było wiecznie - mówił duchowny. Jak poinformowali już Salezjanie, Kościół rozpoczął procedurę zmierzającą do usunięcia Woźnickiego ze stanu duchownego.

Kim jest ksiądz Michał Woźnicki?

O wyczynach księdza Michała Woźnickiego wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Duchowny za krytykę zakonników, kościelnych hierarchów i papieża, a także za odprawianie mszy po łacinie, został wyrzucony z zakonu. Jest suspendowany - czyli jest księdzem, który nie powinien odprawiać mszy. Duchowny kary jednak nie uznaje i ze swojej celi wynieść się nie chce. W listopadzie 2021 roku zapadł prawomocny wyrok w sprawie eksmisji księdza Woźniackiego z zakonu.

Jednym z ostatnich skandalów skandalem z udziałem księdza Woźnickiego była awantura w sklepie Żabka tuż obok zakonu. Ksiądz Woźnicki wdał się w sprzeczkę z innym księdzem, a następnie... rzucił się pod koła jego pojazdu.

Ksiądz zmienił cennik

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki