Saturator Aquanetu na Starym Rynku

i

Autor: fot. Kamila Patelska/ Radio ESKA Saturator Aquanetu na Starym Rynku

Poznań: Na Starym Rynku stanął saturator!

2015-08-12 21:52

Na poznańskim Rynku stanął wózek z saturatorem. Do czwartku każdy, kto szuka ochłody, za darmo może napić się wody sodowej.

Wózek na dwóch kołach, butla z gazem i syrop owocowy - mowa o saturatorze, który stanął na poznańskim Starym Rynku. Każdy, kto szuka ochłody w te upalne dni, może za darmo napić się z niego wody sodowej. Akcja ma nie tylko pomóc poznaniakom przetrwać tropikalne upały, ale też zachęcić do picia wody z kranu.

Smak dzieciństwa

Woda z saturatora wzbudza wspomnienia zwłaszcza u starszych poznaniaków, którzy dobrze pamiętają ją z dzieciństwa. Saturator był popularnym elementem krajobrazu PRL-u:

- Ludzie pamiętają te urządzenia, bo one rzeczywiście w Polsce stały w różnych miejscach w miastach w upalne dni - zaznacza w rozmowie z Radiem ESKA Dorota Wiśniewska z Aquanetu.

Dzisiaj również zapraszamy na poznański Stary Rynek. W godzinach 10 - 13 będziemy częstować Was aquanetową wodą sodową z...Posted by Aquanet SA on 12 sierpnia 2015

Pijcie wodę z kranu

Akcją Aquanet chce też zachęcić poznaniaków do picia wody z kranu:

- Jest to woda z sieci, czyli taka, jaka z naszych kranów płynie. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcom mówić, że woda z kranu nadaje się do picia. Konsekwentnie mówimy, że wodę z kranu można i należy pić - dodaje Wiśniewska.

Saturator na poznańskim rynku stać będzie do czwartku. Woda rozdawana jest od godziny 10:00 do 13:00.

A Wy pijecie wodę z kranu? Komentujcie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE