Poznań: Ogień zniszczył pięć mieszkań! Pogorzelcy potrzebują wszystkiego

2021-03-02 9:49
Kłęby dymu na osiedlu Kopernika! Potężny pożar mieszkania!
Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Kłęby dymu na osiedlu Kopernika! Potężny pożar mieszkania!

Ten pożar poruszył mieszkańcami Poznania. Na osiedlu Kopernika ogień pojawił się w jedynym z mieszkań, ale łącznie zniszczonych zostało pięć lokali. Ciągle trwa zbiórka dla pogorzelców, którzy stracili niemalże cały dobytek swojego życia.

Do dramatycznego pożaru na osiedlu Kopernika doszło w piątek (12 lutego). Kłęby dymu było widać z kilku kilometrów, a akcja była bardzo skomplikowana, co widać na nagraniu zamieszczonym przez jednego ze strażaków z Poznania. Łącznie uszkodzeniu lub zniszczeniu uległo pięć mieszkań. Ewakuowanych zostało 25 osób, a dwie trafiły do szpitala.

Jedno z mieszkań zostało doszczętnie strawione przez ogień. Sąsiadujące z tym lokalem mieszkania mają nadpalone ściany, wybrzuszone podłogi, popękane okna, są zalane i nadają się do remontu. Zaraz po zdarzeniu ruszyła akcja pomocy dla poszkodowanych: rozpoczęła się zbiórka pieniędzy w sieci, pogorzelcy otrzymali też niezbędną pomoc rzeczową.

W poniedziałek (1 marca) wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski poinformował, że w pomoc poszkodowanym zaangażował się wielkopolski producent sprzętu AGD, który przekaże pogorzelcom potrzebne im urządzenia: lodówki, piekarniki, płyty grzejne, zmywarkę i mikrofalę.

Wsparcie dla lokatorów cały czas koordynuje miejski radny Tomasz Stachowiak.

- Za przekazany sprzęt i za wszelką udzieloną pomoc bardzo dziękuję w imieniu poszkodowanych. Wierzę, że mieszkańcy będą mogli już niedługo z powrotem zamieszkać w swoich mieszkaniach - powiedział radny.

W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka na pomoc pogorzelcom. Do tej pory wpłat dokonało ponad 700 osób, udało się zebrać ponad 50 tys. zł. W mediach społecznościowych zorganizowano też licytacje, z których dochód trafi na pomoc ofiarom pożaru.

Na aukcje trafiły m.in. zabytkowe 100-letnie narty oraz koszulka Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla, przekazane przez prezydenta miasta, a także książki, wypieki, ozdoby i spacer po mieście z wiceprezydentem Poznania Mariuszem Wiśniewskim.

Pożar mieszkania na Marszałkowskiej 43
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE