Poznań: Oni weszli do sklepu, a w samochodzie czekał kolega. Laptopy i konsole były ich CELEM

Poznań: Oni weszli do sklepu, a w samochodzie czekał kolega. Laptopy i konsole były ich celem
Autor: KMP Poznań Poznań: Oni weszli do sklepu, a w samochodzie czekał kolega. Laptopy i konsole były ich celem

Trzech mężczyzn wpadło w ręce poznańskich policjantów. Panowie dopuścili się kradzieży sprzętu elektronicznego o dużej wartości. Teraz grozi im długi pobyt w więzieniu. Więcej o tych zdarzeniach przeczytasz na se.pl.

W czwartek (10 września) policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto otrzymali informację, że w godzinach wieczornych dwóch mężczyzn weszło do sklepu w centrum handlowym i zabrało sprzęt komputerowy warty blisko 8 tys. złotych.

- Jak się okazało, chwilę wcześniej, ci sami sprawcy próbowali ukraść dwa laptopy i konsolę do gier w innym miejscu. Nowomiejscy kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą. Szybko ustalili, że mężczyźni nie działali sami, lecz w całym procederze pomagał im znajomy, który czekał w aucie pod marketem, by skutecznie pomóc im uciec - relacjonuje Marta Mróz z Komendy Miejskiej w Poznaniu.

Funkcjonariusze szybko namierzyli samochód, którym poruszali się złodzieje. Następnego dnia zapukali do drzwi właściciela pojazdu.

- Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, lecz w rozmowie z policjantami przyznał się do popełnionego czynu. W wyniku tego zdarzenia, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 24 lat i odzyskali skradziony sprzęt komputerowy - dodaje Marta Mróz.

W toku śledztwa okazało się, że cała trójka miała już w przeszłości konflikt z prawem. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Policja prosi o pomoc w znalezieniu złodzieja robota koszącego