Poznań: Pacjent wyskoczył z okna! Doszło do bójki z medykami. Dwie osoby zostały ranne!

2021-04-23 12:50 bm
Centrum Medyczne HCP
Autor: OS

Niebezpieczne zdarzenie w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Pacjent wyskoczył z okna, a następnie wdał się w bójkę z medykami. Trudno było go obezwładnić. Co dokładnie wydarzyło się w placówce? Sprawę wyjaśnia policja.

Do niebezpiecznego zdarzenia w Centrum Medycznym HCP doszło w środę (21 kwietnia) około godz. 17:00. Jak informuje portal epoznan.pl, z okna na drugim piętrze oddziału psychiatrii wyskoczył pacjent. Następnie między nim, a pracownikami szpitala doszło do bójki. Jak relacjonują świadkowie, mężczyzna był bardzo agresywny.

Do całej sytuacji odniosły się władze placówki. Prezes Lesław Lenartowicz podkreślił, że pacjent był bardzo pobudzony, wyskoczył z okna na pierwszym piętrze i wylądował na zaparkowanym samochodzie.

- Udało się go obezwładnić. Ponownie trafił na oddział, gdzie jest poddawany leczeniu - przekazał Lenartowicz.

Całą sprawę skomentowali także przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Dwóch ratowników zostało rannych.

- Członkowie ZRM w obawie o bezpieczeństwo własne i pacjentki zamknęli się w karetce. Jednak z powodu dalszego ataku agresywnego mężczyzny zostali zmuszeni do obezwładnienia napastnika. W wyniku zdarzenia ratownicy zostali ranni: jeden z urazem głowy, u drugiego medyka stwierdzono uraz ramienia - przekazali ratownicy.

Sprawę zgłoszono na policję, która wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE