Próbował przewieźć GIGANTYCZNĄ ilość sterydów! Wpadł na lotnisku w Poznaniu

2020-10-23 9:17 ago PAP
Próbował przewieźć GIGANTYCZNĄ ilość sterydów! Wpadł na lotnisku w Poznaniu
Autor: KAS

Walizkę pełną środków farmaceutycznych zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na lotnisku Ławica w Poznaniu. Jak informuje PAP, łącznie zabezpieczono ponad 30 tys. tabletek. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia policji.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, podczas odprawy celnej pasażerów przylatujących rejsem czarterowym z Turcji funkcjonariusze KAS wytypowali do kontroli bagaż podróżnego, który chwilę wcześniej przeszedł zieloną linią „Nic do zgłoszenia”.

ZOBACZ: 93-letnia kobieta straciła wszystkie oszczędności! Bezczelny oszust grasuje w Wolsztynie

- Kolejny raz intuicja i doświadczenie poznańskich funkcjonariuszy nie zawiodły. Po prześwietleniu i rewizji bagażu okazało się, że w całości wypełniony był on produktami farmaceutycznymi, na przywóz których podróżny nie posiadał wymaganych pozwoleń – powiedziała dziennikarzom PAP-u Spychała-Szuszczyńska.

Dodała, że funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 30,4 tys. sztuk tabletek pakowanych po 100 szt. farmaceutyku o nazwie Tiromel; syntetycznego hormonu tarczycy, stosowanego również jako preparat wspomagający budowanie masy mięśniowej.

Zebrane w sprawie materiały wraz z zatrzymanymi farmaceutykami przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom policji.

Namiot dla interesantów przed Sądem Okręgowym w Olsztynie
Namiot dla interesantów przed Sądem Okręgowym w Olsztynie