Poznań: Wiadomo, kto ostrzelał tramwaj z wiatrówki! Chuligan w rękach policji

2021-06-28 11:50
Poznań: Ktoś ostrzelał tramwaj?! Kula przeleciała obok motorniczego
Autor: MPK Poznań/ pixabay.com Poznań: Ktoś ostrzelał tramwaj?! "Kula przeleciała obok motorniczego"

Na początku stycznia 2021 roku ktoś ostrzelał jeden z poznańskich tramwajów. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Przez wiele tygodni policja szukała sprawcy. Wreszcie udało się do niego dotrzeć. Wiemy, co go teraz czeka.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę (6 stycznia) po godz. 16:00. Tramwaj linii numer 16 znajdował się w okolicach przystanku "plac Bernardyński" i zmierzał w kierunku osiedla Sobieskiego. Wtedy uszkodzona została szyba znajdująca się tuż obok motorniczego! Świadkowie twierdzili, że tramwaj został ostrzelany, a kula przeleciała tuż obok prowadzącego pojazd. Policjanci z Komedy Miejskiej w Poznaniu ustalili, że z krótkiej wiatrówki celował 30-letni mężczyzna. Został on zatrzymany w środę (23 czerwca).

- 30-latek usłyszał już zarzut uszkodzenia pojazdu. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia, jednak kara może być wyższa ze względu na chuligański charakter tego czynu - tłumaczy Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

Upał w starych tramwajach. Wciąż bardzo dużo jeździ ich po stolicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE