Poznań: Wszedł do domu pod pretekstem awarii wody. Wyszedł z niego z dużymi pieniędzmi!

2021-04-14 10:27 bm
policja
Autor: pixabay.com Policjant w cywilu zauważył poszukiwaną oszustkę! Ukrywała się przez kilka miesięcy

Paskudne oszustwo na terenie poznańskiego Grunwaldu. Kilka dni temu do jednego z mieszkań zapukał mężczyzna, który podał się za pracownika administracji. Okazało się to nieprawdą, a lokatorka tego mieszkania straciła dużo pieniędzy.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu. Do jednego z mieszkań na terenie poznańskiego Grunwaldu zapukał mężczyzna, który poinformował, że jest pracownikiem administracji i przyszedł w związku z awarią wody, która jest obecnie naprawiana.

- Ubrany był w strój roboczy i odblaskową kamizelkę. Mężczyzna wszedł z lokatorką do łazienki, gdzie nakazał jej spuszczanie wody z prysznica. W tym czasie nie wychodził z pomieszczenia i cały czas instruował kobietę co ma robić. Trwało to około 15 minut. Po tym czasie sprawca wyszedł - relacjonuje Iwona Liszczyńska z Wielkopolskiej Policji.

Starsza kobieta po chwili zorientowała się, ze coś jest nie w porządku i zaczęła sprawdzać czy z mieszkania nic nie zginęło. Wtedy okazało się, że z jednego z pokojów skradziono gotówkę w kwocie przeszło 30 tysięcy złotych.

Policjanci apelują, że oszuści i złodzieje bez żadnych skrupułów wykorzystują ludzką niewiedzę i łatwowierność.

- Nieustannie modyfikują metody swojego działania. Informują o awarii wody, instalacji gazowej, grzewczej czy elektrycznej. Nierzadko wskazują na konieczność wymiany pieca gazowego, drzwi wejściowych czy okien. Na swoje ofiary wybierają najczęściej starsze, samotnie mieszkające osoby - tłumaczy Liszczyńska.

W takich sytuacjach należy pamiętać o tym, aby dokładnie zweryfikować osobę, która chce wejść do naszego mieszkania.

Oddała oszustom 30 tyś. zł, które syn odkładał na mieszkanie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE