Poznań. Zatrzymano seryjnego włamywacza. Tłumaczył się trudną sytuacją materialną

i

Autor: policja.gov.pl Poznań. Zatrzymano seryjnego włamywacza. Tłumaczył się trudną sytuacją materialną

42-latek z zarzutami

Poznań. Zatrzymano seryjnego włamywacza. Tłumaczył się trudną sytuacją materialną

2022-08-09 6:47

Seryjny włamywacz grasował w Poznaniu. Mężczyzna podejrzany jest o 10 przestępstw, za które usłyszał zarzuty. 42-latek tłumaczył się trudną sytuacją materialną, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

W połowie lipca policjanci na ul. Krańcowej w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniami do skarbon kościelnych. - Ustalenie jego miejsca pobytu, było efektem pracy operacyjnej policjantów ze staromiejskiego komisariatu - mówi Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

Po zatrzymaniu i zebraniu materiału dowodowego mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 5 zarzutów głównie za kradzieże z włamaniami. To jednak nie wszystko. - Ponadto szybko okazało się, że ta sama osoba ma również związek z innymi przestępstwami na terenie Nowego Miasta - dodaje Mróz.

Policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał kolejnych 5 zarzutów za podobne czyny. - Mundurowi ustalili, że sprawca włamał się kilkukrotnie do osiedlowych kwiaciarni, skąd ukradł głównie pieniądze. Swój przestępczy proceder tłumaczył obecnie trudną sytuacją materialną - wyjaśnia Mróz.

Decyzją prokuratora wobec 42-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Gang włamywaczy plądrował mieszkania w Otwocku. Rabowali wszystko, co miało jakąś wartość
Nasi Partnerzy polecają