Paskudne opiekunki z Poznania. Zyskały zaufanie staruszki, aby ją okraść!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Paskudne opiekunki z Poznania. Zyskały zaufanie staruszki, aby ją okraść!

Kobiety miały chytry plan

Paskudne opiekunki z Poznania. Zyskały zaufanie staruszki, aby ją okraść!

2022-08-04 14:29

Dwie kobiety opiekowały się starszą panią. W pewnym momencie wpadły na plan, aby przejąć jej pieniądze. W grę wchodziło kilkaset tysięcy złotych. Podejrzanym grozi długi pobyt w więzieniu.

Policjanci z Poznania ustalili, że dwie kobiety od pewnego czasu opiekowały się starszą panią. W pewnym momencie zorientowały się, że poszkodowana posiada na koncie bankowym spore oszczędności. - Opiekunki postanowiły przejąć te pieniądze. Wykorzystując wiek seniorki oraz fakt, że nie zdaje sobie sprawy z tego, co podpisuje, dały jej do podpisania notarialne pełnomocnictwo - mówi kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

CZYTAJ: Znalezione nie kradzione? 19-latka z Ostrowa przywłaszczyła sobie cudzy portfel

Kobiety w wieku 58 i 65 lat chciały za pomocą tego dokumentu wypłacić pieniądze z konta mieszkanki Poznania. 19 lipca doszło do ich zatrzymania. - W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że zatrzymane zdążyły już przejąć od pokrzywdzonej ponad 50 tys. złotych - wyjaśnia Święcichowski, który podkreśla, że "dzięki szybkim i sprawnym policyjnym działaniom, nie udało się kobietom wypłacić z banku 240 tys. złotych".

Podejrzane kobiety usłyszały zarzut usiłowania oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości oraz wyłudzenia i posługiwania się poświadczeniem nieprawdy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policja ściga tego oszusta. Wyłudził od seniorki ogromne pieniądze

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki