Paskudne opiekunki z Poznania. Zyskały zaufanie staruszki, aby ją okraść!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Paskudne opiekunki z Poznania. Zyskały zaufanie staruszki, aby ją okraść!

Kobiety miały chytry plan

Paskudne opiekunki z Poznania. Zyskały zaufanie staruszki, aby ją okraść!

2022-08-04 14:29

Dwie kobiety opiekowały się starszą panią. W pewnym momencie wpadły na plan, aby przejąć jej pieniądze. W grę wchodziło kilkaset tysięcy złotych. Podejrzanym grozi długi pobyt w więzieniu.

Policjanci z Poznania ustalili, że dwie kobiety od pewnego czasu opiekowały się starszą panią. W pewnym momencie zorientowały się, że poszkodowana posiada na koncie bankowym spore oszczędności. - Opiekunki postanowiły przejąć te pieniądze. Wykorzystując wiek seniorki oraz fakt, że nie zdaje sobie sprawy z tego, co podpisuje, dały jej do podpisania notarialne pełnomocnictwo - mówi kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

CZYTAJ: Znalezione nie kradzione? 19-latka z Ostrowa przywłaszczyła sobie cudzy portfel

Kobiety w wieku 58 i 65 lat chciały za pomocą tego dokumentu wypłacić pieniądze z konta mieszkanki Poznania. 19 lipca doszło do ich zatrzymania. - W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że zatrzymane zdążyły już przejąć od pokrzywdzonej ponad 50 tys. złotych - wyjaśnia Święcichowski, który podkreśla, że "dzięki szybkim i sprawnym policyjnym działaniom, nie udało się kobietom wypłacić z banku 240 tys. złotych".

Podejrzane kobiety usłyszały zarzut usiłowania oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości oraz wyłudzenia i posługiwania się poświadczeniem nieprawdy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policja ściga tego oszusta. Wyłudził od seniorki ogromne pieniądze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE