Poznański malarz ozdabia ściany naramowickich szkół [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Poznajcie Stanisława Rakowskiego!

2015-10-13 18:52 Marta Glanc
Artysta przy swoim dziele!
Autor: fot. www.stanislawrakowski.pl.tl Artysta przy swoim dziele!

Poznański artysta Stanisław Rakowski postanowił wykorzystać swój talent malarski do ozdabiania ścian poznańskich szkół. Jego obrazy możemy już podziwiać m.in. w szkole podstawowej przy ulicy Sarmackiej na Naramowicach. Skąd pomysł na taką działalność? 

Stanisław Rakowski rozpoczął tworzenie ściennych malowideł już rok temu. W sumie stworzył już kilkanaście malowideł - możemy je podziwiać w poznańskich podstawówkach! Artysta uznał, że w ten sposób ozdobi  ściany placówek. Pierwszy obraz na ścianie powstał w  Szkole Podstawowej nr 48 przy ul. Sarmackiej. Spodobał się dyrekcji, nauczycielom jak i uczniom, dlatego Pan Stanisław postanowił działać dalej!

Co sobie wymyślę, to maluję 

Pan Stanisław stawia na pejzaże. - Są to pejzaże wymyślone. Ja maluję z wyobraźni. To, co sobie wymyślę, to maluję - mam przed oczami obraz i staram się go utrwalić na ścianie - mówi w rozmowie z reporterem Radia ESKA, Maciejem Melcerem. Na ścianach powstają także obrazy patronów szkół. Obecnie Pan Stanisław pracuje nad dużym formatem Władysława Łokietka, patrona Zespołu ł Szkolno-Przedszkolnego nr. 35 w Poznaniu. 

- Nie wiem ile powstanie jeszcze obrazów ale myślę, że dużo  zapewnia Pan Stanisław. Posłuchajcie całej rozmowy ze Stanisławem Rakowskim, którą przeprowadził nasz reporter, Maciej Melcer:

Oprócz pejzaży oraz wizerunków postaci historycznych, są także malowidła mniej poważne, dedykowane dzieciom. Podczas gdy w klasach uczniów natchnąć mają pejzaże natury, w świetlicy spogląda na nich Czerwony Kapturek. 

Pejzaże artysty na szkolnych ścianach
Autor: stanislawrakowski.pl.tl Pejzaże artysty na szkolnych ścianach
Pejzaże artysty na szkolnych ścianach
Autor: stanislawrakowski.pl.tl Pejzaże artysty na szkolnych ścianach
Malowidło ścienne w poznańskiej szkole
Autor: stanislawrakowski.pl.tl Malowidło ścienne w poznańskiej szkole

Stanisław Rakowski nie jest artystą z dyplomem, jednak malowanie to jego pasja od zawsze. W przeszłości pracował jako dekorator w Teatrze Wielkim oraz Okrąglaku. Teraz skupia się na malowaniu ściennym. Czekamy na jego kolejne dzieła!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE