Prezydent Konina apeluje do mieszkańców o spokój i zwołuje sztab kryzysowy! [WIDEO]

2019-11-17 21:31 AG
Prezydent Konina apeluje do mieszkańców o spokój i zwołuje sztab kryzysowy!
Autor: Screen z transmisji Lm.pl

Sytuacja w Koninie jest bardzo niespokojna. Dziś przed komisariatem policji doszło do zamieszek, w wyniku których ranni zostali dwaj funkcjonariusze. Do tych niebezpiecznych starć odniósł się prezydent miasta, który apeluje do mieszkańców o zachowanie spokoju.

Prezydent Konina, Piotr Kortykowski postanowił zabrać głos po dzisiejszych zamieszkach przed miejską komendą policji. Włodarz miasta zapowiedział na poniedziałek zwołanie sztabu kryzysowego.

Zobacz: Zamieszki pod komendą policji w Koninie. W ruch poszły kamienie i butelki! [WIDEO]

- Apeluję szczególnie do rodziców małoletnich, którzy biorą udział w demonstracjach przed komendą. Proszę o zachowanie spokoju, aby w naszym mieście było bezpiecznie - powiedział, cytowany przez portal Lm.pl.

Prezydent złożył również kondolencje rodzinie zabitego chłopaka.

Całe nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Kortykowski zwrócił się do mieszkańców Konina, by poczekali na wyjaśnienie tragedii przez odpowiednie służby.

Przypomnijmy, że to tragiczne zdarzenie miało miejsce w czwartek na placu zabaw przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Policjanci chcieli wylegitymować 21-letniego Adama C. i jego dwóch 15-letnich kolegów. Według relacji funkcjonariuszy najstarszy chłopak z całej trójki zaczął uciekać. Policjanci wzywali go, by się zatrzymał, ale Adam C. nie reagował. Jeden z funkcjonariuszy wyciągnął broń, padły strzały.

21-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.