Proboszcz parafii w Choryni nie żyje. Zmarł na koronawirusa. Kościół będzie zamknięty

2020-10-18 19:39 EIB, PAP
Proboszcz parafii w Choryni nie żyje. Zmarł na koronawirusa
Autor: Pixabay Proboszcz parafii w Choryni nie żyje. Zmarł na koronawirusa

Z powodu Covid-19 zmarł wieloletni proboszcz parafii w Choryni (Wielkopolskie) ks. Marian Derkaczewski. Parafianie, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z proboszczem, proszeni są o kontakt z sanepidem w Kościanie - informuje PAP.

O śmierci duchownego poinformowała na swojej stronie internetowej parafia pw. św. Katarzyny Sieneńskiej w Choryni, w archidiecezji poznańskiej.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że do Domu Ojca odszedł drogi nam wszystkim śp. ks. prob. Marian Derkaczewski. Wieloletni Proboszcz naszej parafii – napisano.

Poinformowano również, że przyczyną śmierci kapłana był Covid-19.

- Z tego powodu w przyszłym tygodniu kościół będzie zamknięty a msze odwołane – podkreślano w komunikacie - informuje PAP.

Zaapelowano również, by parafianie, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z proboszczem, kontaktowali się Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kościanie.

Ksiądz Marian Derkaczewski urodził się 18 sierpnia 1950 roku we wsi Żdżanne (Lubelskie). W Poznaniu ukończył liceum i seminarium duchowne. Święcenia kapłańskie przyjął w 1980 roku. Proboszczem parafii w Choryni był od 2012 roku.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 15363 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 7306 to przypadki aktywne. Z powodu Covid-19 zmarło w regionie 419 osób. Wyzdrowiało 7638 chorych - informuje PAP.

MĘCINA - ZMARŁ KSIĄDZ ZARAŻONY KORONAWIRUSEM

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.