PRZERAŻAJACE! Naćpany kierowca wjechał w radiowóz, omal nie przejechał policjanta!

2019-08-13 14:44 MT
PRZERAŻAJACE! Naćpany kierowca wjechał w radiowóz, omal nie przejechał policjanta!
Autor: zdj. ilustr., KWP Lublin

Dramatyczny pościg i jego finał. Kierowca pod wpływem amfetaminy wjechał w radiowóz i omal nie potrącił policjanta. Został zatrzymany!

Sceny jak z filmu akcji w Wieleniu w Wielkopolsce! Policjant ruszył pościg za kierowcą golfa, podejrzewał, że jest pijany. Ten, zamiast się zatrzymać, zaczął przyspieszać!

Podczas ucieczki kierujący volkswagenem wymusił pierwszeństwo i uderzył w peugeota, którym podróżowała kobieta z małym dzieckiem. Na szczęście w wyniku kolizji nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń – opisuje asp. Karolina Górzna-Kustra.

Policjant zagrodził drogę piratowi i wyszedł z radiowozu. Kierowca golfa... chciał go staranować!

– Ruszył gwałtownie w stronę dzielnicowego. Aby uniknąć przejechania, policjant cofnął się do radiowozu. Wtedy mężczyzna uderzył z impetem w drzwi służbowego pojazdu i po chwili odjechał w kierunku Drawskiego Młyna – relacjonuje Górzna-Kustra.

Trzy kilometry dalej mężczyzna porzucił samochód i uciekł do lasu. W tym momencie ruszyli już za nim wszyscy policjanci na służbie. Kierowcą okazał się 21-letni mieszkaniec Krzyża Wielkopolskiego. Był pod wpływem amfetaminy.

21-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia, a dodatkowo grzywna za wykroczenie drogowe związane ze spowodowaniem kolizji drogowej, zarzut uszkodzenia mienia i kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków.