Rozbój w pubie w Lesznie! 24-latek zaatakował kobietę i ukradł pieniądze

2019-10-03 7:58
Policja - zdj. pogądowe
Autor: pixabay.com

Młody mężczyzna podszedł do kobiety pracującej w pubie w Lesznie, użył przemocy i ukradł pieniądze pochodzące z utargu. Policja szybko odnalazła 24-latka, któremu teraz grozi 12 lat więzienia.

Sytuacja miała miejsce 22 września. W jednym z pubów na terenie Leszna doszło do rozboju. - Młody mężczyzna, klient lokalu w pewnym momencie podszedł do kobiety pracującej w pubie, używając wobec niej przemocy skradł z szuflady pieniądze pochodzące z utargu w kwocie ponad tysiąca złotych - relacjonuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Mundurowi ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 24-letni mieszkaniec Leszna, który już następnego dnia został aresztowany. Usłyszał on zarzut dokonania rozboju i przyznał się do winy.

Dlaczego jednak dokonał tego przestępstwa? - Przyznał policjantom, że skradzionymi pieniędzmi miał zamiar uregulować sądową grzywnę zasądzoną przez sąd we wcześniejszym postępowaniu - dodaje Żymełka.

Mężczyzna w przeszłości był notowany przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE