Sędzinko: Napad na stację paliw, ucieczka i strzelanina. 30-latek usłyszał zarzuty!

2020-04-02 11:18 BM
Napadł z NOŻEM na stację paliw koło Szamotuł. Podczas pościgu padły STRZAŁY!
Autor: Wielkopolska Policja/ Andrzej Borowiak

Prokuratura Rejonowa w Szmotułach zajmuje się sprawą napadu na stację benzynową w Sędzinku, do którego doszło kilka dni temu. 30-letni napastnik wtargnął do budynku z nożem i ukradł pieniądze z kasy. Następnie na drogach rozegrały się sceny niczym z filmu sensacyjnego. Radosław G. usłyszał już zarzuty!

Do całego zdarzenia doszło 27 marca około godz. 2:00. 30-letni Radosław G. wszedł do budynku, groził pracownikom nożem i chciał pieniądze z kasy. Pracownicy uciekli, a mężczyzna wziął gotówkę i uciekł. O sprawie powiadomiono natychmiast policję, która musiała użyć siły, aby zatrzymać napastnika.

- Zaalarmowani o rozboju funkcjonariusze policji podjęli pościg za sprawcą rozboju. W związku brakiem reakcji na sygnały zatrzymania pojazdu, policjanci oddali w kierunku samochodu strzały z broni palnej. Powyższe działania doprowadziły do skutecznego zatrzymania zuchwałego sprawcy, który w prokuraturze usłyszał zarzuty grabieży gotówki (620 zł) oraz paliwa o wartości 37,27 zł - przekazał prokurator, Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prokuratury okręgowej w Poznaniu.

30-letni mieszkaniec Świebodzina został ranny i trafił do szpitala. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia w sprawie zajścia na stacji benzynowej.

- Sąd podzielił argumenty prokuratora o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego i aresztował Radosława G. na okres 3 miesięcy. Za dokonanie rozboju przy użycia noża grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 - dodaje prok. Wawrzyniak.

Skuteczny pościg za piratem drogowym. Zatrzymany to poszukiwany przestępca z dożywotnim zakazem kierowania
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE