Kalisz: Skatował policjanta za mundur! Trafi na kilka lat za kraty! [ZDJĘCIA]

2019-12-03 21:49 MROK

Rozpoznał w barze policjanta po służbie i… wpadł w szał. Tak bardzo nienawidzi mundurowych, że gdy tylko stróż prawa był obok, razem z kompanem postanowił go pobić! Do skatowania policjanta z komisariatu w Nowych Skalmierzycach doszło przed jednym z lokali w Kaliszu (woj. wielkopolskie).

Nie taki koniec weekendu zaplanował dla siebie 32-letni policjant z patrolówki. Za sam fakt noszenia munduru został zaatakowany po pracy w barze przez dwóch agresywnych mężczyzn. Zaczęło się od rzucanych inwektyw, a do ostatecznego starcia doszło przed lokalem, gdzie najbrutalniejszy 25-latek tak dotkliwie pobił policjanta, że mężczyzna wylądował w szpitalu.

– Podejrzany kojarzył policjanta, choć nigdy z nim do czynienia nie miał - mówi insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Stan policjanta jest poważny. – Ale co do charakteru obrażeń wypowie się jeszcze biegły lekarz – mówi Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie. 25-latek po ataku na policjanta, uciekł do Konina, gdzie został złapany przez Łowców Głów z Poznania i policjantów z Kalisza. Sam zresztą jest na bakier z prawem. Był poszukiwany przez policję do innych spraw, wcześniej siedział też już za kratkami. Teraz za pobicie policjanta, znów może za nie trafić. – Mężczyźni usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza – wyjaśnia Meler.