Skorzęcin: Potężna burza nad jeziorem. "Nie wszyscy bezpiecznie dotarli na ląd"

2021-07-22 12:21
Skorzęcin: Potężna burza nad jeziorem. Nie wszyscy bezpiecznie dotarli na ląd
Autor: KPP Gniezno Skorzęcin: Potężna burza nad jeziorem. "Nie wszyscy bezpiecznie dotarli na ląd"

Niebezpieczna sytuacja nad jeziorem w Skorzęcinie. W miniony weekend przeszła tam potężna burza. Okazało się, że nie wszyscy pływający na urządzeniach wodnych bezpiecznie dotarli na ląd. Interweniowały służby ratunkowe, bo było naprawdę groźnie! Przy okazji policja przypomina, jak się zachować w takich sytuacjach.

Do zdarzenia nad jeziorem Niedzięgiel w Skorzęcinie doszło w minioną sobotę (17 lipca). Około godziny 17:00 nagle zmieniła się pogoda, zaczął wiać silny wiatr i błyskawicznie zaczęła nadciągać burza. Osobom, które przebywały na jeziorze groziło wielkie niebezpieczeństwo. W związku z sytuacją policyjny stermotorzysta mł. asp. Marek Wasielewski z Komisariatu Policji w Witkowie alarmowo wypłynął na jezioro. To okazało się dobrym działaniem.

- Okazało się, że na wysokości półwyspu wiekowskiego, na pontonach z silnikiem elektrycznymznajdowały się dwie spokrewnione rodziny z Gniezna – mężowie z żonami i z 2-letni synek w kapoku jednej z par. Policjant zabrał na pokład policyjnej motorówki kobiety i dziecko, a następnie bezpiecznie odtransportował do przystani w Rybakówce. Mężczyźni postanowili dopłynąć i zostać na półwyspie w Wiekowie, gdyż nie chcieli zostawić swojego sprzętu - opowiadają policjanci z Gniezna.

Dzięki zaangażowaniu policjanta również kolejnej kobiecie, która przebywała na półwyspie zdołał udzielić niezbędnej pomocy. Gdyby nie interwencja funkcjonariusza to mogłoby dojść do tragedii. Przy tej okazji mundurowi przypominają o podstawowych zasadach.

- Policja apeluje o rozwagę podczas wakacyjnego wypoczynku! Sprawdzajmy zawsze prognozy pogody, gdy wybieramy się nad jezioro lub w góry. Kiedy pogoda zaczyna się zmieniać, lepiej zrezygnować ze swoich planów i znaleźć bezpieczne schronienie - tłumaczą policjanci.

Małe dziecko utopiło się w jeziorze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE