Śmiertelne żniwo nad wodą! W Wielkopolsce utopiły się TRZY OSOBY!

2020-08-09 9:32 Maciej Brzeziński
Śmiertelne żniwo nad wodą! W Wielkopolsce utopiły się trzy osoby!
Autor: policja.gov.pl Śmiertelne żniwo nad wodą! W Wielkopolsce utopiły się trzy osoby!

Tragiczny bilans nad wodą. W sobotę w województwie wielkopolskim utopiły się trzy osoby. Niestety, z żywiołem jakim jest woda nie ma żartów. Do tragedii doszło na akwenach w powiecie śremskim, poznańskim i czarnkowsko-trzcianeckim. Bilans mógł być o wiele gorszy!

Woda zbiera śmiertelne żniwo. Tylko w sobotę (8 sierpnia) w województwie wielkopolskim utopiły się trzy osoby. To tragiczny bilans.

Do pierwszej sobotniej tragedii doszło na Jeziorze Grzymisławskim w okolicach Gawron w powiecie śremskim. Służby utrzymały zgłoszenie po godz. 14:00. Strażacy wyciągnęli z wody nieprzytomnego 61-letniego mężczyznę. Niestety, lekarz stwierdził zgon. Przyczyny tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

To był jednak dopiero początek dramatów. Drugi rozegrał się w Tucznie koło Poznania. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 20:15, że w wodzie zaginął 32-latek. Wyciągnięto go na brzeg, ale mimo reanimacji zmarł.

Portal radiopoznan.pl donosi, że w niedzielę nad ranem wyciągnięto zwłoki człowieka z rzeczki w miejscowości Pełcza (pow. czarnkowsko-trzcianecki).

- Ciało zostało wyłowione na brzeg. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Szczegółów nie znamy - przekazał dyżurny wielkopolskich strażaków w rozmowie z portalem epoznan.pl

O krok od tragedii było na jeziorze Bielsko w powiecie międzychodzkim. Na brzeg wyciągnięto mężczyznę, który trafił do szpitala.

Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.