Śrem: 67-latek nie oddychał i miał krwotok! Liczyła się każda sekunda

2021-12-30 9:06
Śrem: 67-latek nie oddychał i miał krwotok! Liczyła się każda sekunda
Autor: Karol Szadkowski (AMZ Kutno) [CC BY-SA 4.0] Śrem: 67-latek nie oddychał i miał krwotok! Liczyła się każda sekunda

Dramatyczne wydarzenia na jeden z ulic w Śremie (woj. wielkopolskie). 67-letni mieszkaniec nie oddychał i miał krwotok. Liczyła się każda sekunda. W pobliżu znaleźli się policjanci z patrolówki, którzy natychmiast rozpoczęli akcję.

Do zdarzenia doszło w czwartek (23 grudnia) około godz. 9:00. Na ulicy Chłapowskiego w Śremie policjanci zauważyli osoby, który zaczęły ich wołać. Mundurowi zatrzymali się i przy grupie przechodniów zastali mężczyznę w pozycji półsiedzącej z obfitym krwotokiem z nosa, który nie oddychał. - Dowódca patrolu sierż. szt. Marek Wosiński natychmiast udrożnił górne drogi oddechowe u mężczyzny, ustabilizował odcinek szyjny i rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. W tym czasie drugi policjant powiadomił dyżurnego, który wezwał pogotowie. Po kilkunastu minutach do policjantów patrolówki dołączyli dzielnicowi i załoga pogotowia, którzy wsparli czynności ratownicze wentylacją zastępczą - opowiada Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Aby nie przerywać resuscytacji krążeniowo-oddechowej sierż. szt. Marek Wosiński wspólnie z ratownikami karetką pogotowia udał się do szpitala w Śremie. Ostatecznie czynności ratownicze podjęte przez policjanta patrolówki, którego wsparł dzielnicowy oraz ratownicy medyczni, doprowadziły do przywrócenia czynności życiowych i uratowania 67-letniego śremianina.

- W tej bardzo niebezpiecznej dla życia seniora sytuacji ważne jest, że to właśnie nasz kolega sierż. szt. Marek Wosiński znalazł się w tym miejscu i czasie, bowiem jest on świetnie przygotowany do podejmowania akcji ratowniczych. Oprócz tego, że posiada uprawnienia ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy, to jest też ratownikiem MSWiA. W sezonie letnim można spotkać go w patrolu wodnym śremskiej Policji, gdzie wspólnie z innymi naszymi wodniakami gotowy jest do ratowania życia i zdrowia innych osób - dodaje Kasińska.

Sonda
Reanimowałeś kiedyś człowieka?
Zaatakował policjantów nożem! Polała się krew
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE