Środa Wlkp. Prawie 2 tys. indyków na drodze! Są utrudnienia! Kierowca chciał uniknąć zderzenia [AKTUALIZACJA]

2020-07-16 9:31 Michał Michalak
Środa Wlkp. Prawie 2 tys. indyków na drodze! Są utrudnienia! Wiozący je kierowca chciał uniknąć zderzenia
Autor: 12019/cc0/Pixabay.com Do zdarzenia doszło na trasie Środa Wielkopolska-Poznań w miejsowości Koszuty, zdj. ilustracyjne

Do zdarzenia doszło dziś przed godz. 5 na odcinku Środa Wielkopolska-Poznań w miejscowości Koszuty. Jadący drogą krajową nr 11 mężczyzna, chcąc uniknąć czołowego zderzenia, zjechał ciężarowym manem do rowu. Kierowca przewoził 1 700 indyków, które wydostały się z klatek i wyszły na drogę lub uciekły w pobliskie pola. Trwa akcja wyciągania pojazdu, dlatego w tym miejscu są jeszcze utrudnienia.

Aktualizacja

Jak informuje policja w Środzie Wielkopolskiej, na miejscu wprowadzono ruch wahadłowy, który będzie obowiązywał jeszcze przez kilka godzin.

Do zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, doszło dziś przed godz. 5 na odcinku Środa Wielkopolska-Poznań w miejscowości Koszuty. Jadący drogą krajową nr 11 kierowca ciężarowego mana z naczepą chciał uniknąć czołowego zderzenia i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna przewoził 1 700 indyków, które wydostały się na drogę i uciekły w pobliskie pola. Na miejscu trwa jeszcze akcja wyciągania pojazdu, przez co w tym miejscu nadal są utrudnienia w ruchu, które mogą potrwać przynajmniej kilkadziesiąt minut.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej ze Środy Wielkopolskiej próbują natomiast wyłapać wszystkie indyki.

Ryzykował swoim życiem, by ocalić inne! Wyciągnął z wody 65-latka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.