Akcję wymyśliła w 2011 r. Studencka Rada Miasta Poznania

i

Autor: Bańki Mydlane Facebook Akcję wymyśliła w 2011 r. Studencka Rada Miasta Poznania

Stary Rynek w Poznaniu wypełni się mydlanymi bańkami! [AUDIO,WIDEO]

2015-05-29 11:09

W najbliższą sobotę poznaniacy zbiorą się na Starym Rynku, aby wspólnie puszczać bańki mydlane. Rok temu akcja cieszyła się niezwykłym powodzeniem i przyciągnęła ponad 13 tysięcy osób!

30 maja Stary Rynek zamieni się w krainę mydlanych baniek - już po raz piąty w tym miejscu zbiorą się miłośnicy zabawy w puszczanie kolorowych baniek. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa - sponsor tytularny akcji umożliwi uczestnikom puszczanie baniek  o zapachu cytryny oraz werbeny.

Powrót do lat dzieciństwa

Zabawna i kolorowa akcja to pomysł Studenckiej Rady Miasta Poznania. W 2011 roku zorganizowano ją jako prosty happening, który miał przypomnieć wszystkim popularną zabawę z dzieciństwa. Pierwsza edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Poznania - na Starym Rynku zebrało się ponad 10 tysięcy osób. Wspólne puszczanie baniek okazało się pozytywną oraz kolorową zabawą, sprzyjającą integracji. Dlatego też studenci postanowili organizować ją co roku.

Tak było w zeszłym roku! :DParafrazując wykonawców z zespołu PWS (Przed Wschodem Słońca) "Bańki na ulicach! Bańki!" - w tym roku zapraszamy na powtórkę - https://www.facebook.com/events/1445807012384144/ ;)Posted by Bańki Mydlane w Poznaniu on 11 maja 2015


Miasto nie chce być sponsorem

Pomysłodawcy puszczania mydlanych baniek poprosili w tym roku miasto o pomoc - symboliczną kwotę 2 tys. złotych. Nie otrzymali jej jednak. Na szczęście sponsor się znalazł - firma Le Petit Marseillais wspiera mydlaną zabawę i przy okazji promuje swoje nowe zapachy. Pieniądze były potrzebne przede wszystkim na zakup darmowych bańkomatów, których będzie w tym roku aż 5 tysięcy. Jeżeli jednak przyjdzie więcej osób - będą one mogły kupić swój sprzęt do robienia baniek.

KONKURS :)! Baw się wraz z nami w puszczeni pachnących, kolorowych baniek :)! Dodaj zdjęcie na Instagramie i oznacz je...Posted by Le Petit Marseillais Polska on 29 maja 2015


Akcja puszczania baniek rozpocznie się 30 maja, w sobotę, o godzinie 11 na Starym Rynku od strony Wagi Miejskiej. Posłuchaj co powiedział o akcji organizator Krystian Słoma, w rozmowie z Maciejem Melcerem, reporterem Radia Eska: