Strajk Kobiet w Poznaniu. W czwartek kolejny dzień walki. "Jeb** rząd"

2020-10-29 14:30 bm
STRAJK KOBIET 28.10.2020. Protesty znów zablokują cały kraj [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: PG, archiwum se.pl

Strajk Kobiet trwa. W czwartek manifestanci ponownie wyjdą na ulice polskich miast. Nie inaczej będzie w Poznaniu. Więcej o dzisiejszym proteście w stolicy Wielkopolski przeczytasz na se.pl.

Nie milkną echa po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne w Polsce. Protesty w wielu polskich miastach trwają już od blisko tygodnia. Nie inaczej będzie w czwartek (29 października) O godz. 19:00 zaplanowany jest kolejny protest na pl. Wolności.

- Władza od lat działa bezkarnie, nie tylko w temacie aborcji, ale również w każdym innym aspekcie naszego życia. Musimy się organizować na co dzień i walczyć o godne życie i nasze prawa - czytamy w oświadczeniu.

Strajk Kobiet w Poznaniu

Od tygodnia trwają protesty w całej Polsce. Każdego dnia tysiące ludzi wychodzi na ulice miast, aby pokazać swoje niezadowolenie. W minioną środę (28 października) na ulicach Poznania był taniec, śpiew i okrzyki "jeb** PiS". Do dziwnej sytuacji z udziałem kibiców Lecha doszło też na rondzie Kaponiera.

Przypomnijmy, że falę protestów całym kraju wywołał czwartkowy wyrok Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. To oznacza zerwanie tzw. "kompromisu aborcyjnego" z 1997 roku.

Strajk Kobiet w Poznaniu