Strajk kobiet w Poznaniu. Techno, taniec, śpiew i okrzyki "J***Ć PiS". „To mówicie, że chodzi o dramat kobiet czy o imprezę?”

2020-10-28 19:20 mj-s
Protesty kobiet 28.10.2020. Polki manifestują w Warszawie
Autor: Ewa Sas Protesty kobiet 28.10.2020. Polki manifestują w Warszawie

„To mówicie, że chodzi o dramat kobiet czy o imprezę?” Zapytał na Twitterze poznański dziennikarz Wojciech Wybranowski, który opublikował krótkie nagranie fragmentu jednej z manifestacji. Na krótkim wideo zrobionym dziś, po godzinie 17-tej widać, jak grupa kilkudziesięciu młodych kobiet tańcząc w rytm muzyki techno skanduje hasło „j***ć PiS”. Internauci są dość jednoznacznie komentują nagranie, pisząc min.: „Nudy, bo knajpy zamknięte, szkoły nieczynne. Coś robić trzeba”.

Wojciech Wybranowski, poznański dziennikarz opublikował dziś na Twitterze nagranie z jednego z takich protestów, w tym przypadku z Poznania. Wideo dalekie jest od powagi sytuacji, z jaką mamy do czynienia w przeważającej części relacji ze strajków kobiet. Na nagraniu widać, jak grupa bardzo młodych kobiet trzymając w rękach transparenty zdaje się doskonale bawić w rytm muzyki techno. Radosne podrygi i podśpiewywanie przeplata się z jednym hasłem: „j***ć PiS”.

Choć organizatorzy środowego protestu na skrzyżowaniu ulicy Ratajczaka i św. Marcina. zapowiadali, że odbędzie się on pod hasłem „techno blokady” , to internauci komentujący nagranie zareagowali na zachowanie kobiet dość jednoznacznie.

„Nudy, bo knajpy zamknięte, szkoły nieczynne. Coś robić trzeba”, „Otworzyć dyskoteki. A problem się rozwiąże”, inna komentująca dodaje: „Widać, że udana impreza, młodzież się dobrze bawi”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Strajk Kobiet w Poznaniu. Manifestanci odwiedzili dom posła PiS! "Abortować rząd"

Głośny protest w Kaliszu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE