Strajk Kobiet w Poznaniu. W środę "Techno Blokada". Centrum będzie ZAKORKOWANE

2020-10-28 13:05 bm
Poniedziałkowy protest na placu Wolności
Autor: OS

Strajk Kobiet trwa od kilku dni. W środę ponownie należy się spodziewać manifestów w wielu polskich miastach. Nie inaczej będzie w Poznaniu, gdzie zaplanowano "Techno Blokadę". Więcej o dzisiejszym proteście w stolicy Wielkopolski przeczytasz na se.pl.

Nie milkną echa po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne w Polsce. Protesty w wielu polskich miastach trwają już od blisko tygodnia. Nie inaczej będzie w środę (28 października). W Poznaniu zapowiadana jest "techno blokada".

- Nasza kultura została zbudowana na kanwie wolności. Łączymy siły, żeby stanąć po jej stronie. Zainspirowani warszawską inicjatywą organizujemy poznańską blokadę techno - przekazali organizatorzy.

Początek manifestu zapowiedziano na godz. 16:00 na skrzyżowaniu ulicy Ratajczaka i św. Marcina. Natomiast o godz. 19:00 manifestanci ponownie spotkają się na pl. Wolności, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

We wtorek (27 października) manifestanci odwiedzili m.in. dom posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego, jednego z autorów wniosku rozpatrzonego w miniony czwartek przez Trybunał Konstytucyjny. Przed domem posła protestujący wznosili okrzyki: "hańba", "abortować rząd".

Ponadto do dantejskich scen doszło w okolicach kościoła Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Fredry w Poznaniu. Jedna osoba została raniona nożem!

Przypomnijmy, że falę protestów całym kraju wywołał czwartkowy wyrok Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. To oznacza zerwanie tzw. "kompromisu aborcyjnego" z 1997 roku.

Strajk Kobiet w Poznaniu