Strajk Kobiet w Poznaniu. W piątek ludzie znów wyjdą na ulice! "Nie będziemy ofiarami"

2020-10-30 14:56 bm
Strajk kobiet w Toruniu. Tańce, straż pod kościołem i wiele więcej - środa (28.10.2020)
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Strajk kobiet w Toruniu. Tańce, straż pod kościołem i wiele więcej - środa (28.10.2020)

Strajk Kobiet trwa. Na piątek zapowiedziany jest wielki protest na ulicach Warszawy, do której przyjechać mają ludzie z całej Polski. W wielu innych miastach także odbędą się protesty. Nie inaczej będzie w Poznaniu. Więcej o dzisiejszym proteście w stolicy Wielkopolski przeczytasz na se.pl.

Nie milkną echa po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne w Polsce. Protesty w wielu polskich miastach trwają już od blisko tygodnia. Nie inaczej będzie w piątek (30 października) O godz. 19:00 zaplanowany jest kolejny protest na pl. Wolności.

Na ulice Poznania wyjdą tysiące manifestujących osób. Tego dnia spora część uda się jednak do Warszawy, gdzie odbędzie się wielki marsz. Organizatorzy szacują, że do stolicy może przyjechać nawet 500 tysięcy osób z całego kraju.

Strajk Kobiet w Poznaniu

Od ponad tygodnia trwają protesty w całej Polsce. Każdego dnia tysiące ludzi wychodzi na ulice miast, aby pokazać swoje niezadowolenie. Każdego dnia opisujemy na naszych łamach wydarzenia na ulicach Poznania, ale także innych polskich miast.

Przypomnijmy, że falę protestów całym kraju wywołał czwartkowy wyrok Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. To oznacza zerwanie tzw. "kompromisu aborcyjnego" z 1997 roku.

Strajk Kobiet w Poznaniu