Potworna egzekucja

Morderca szukał Konrada i Julii po całym mieście. Zdradziła ich relacja z randki na Instagramie

2023-07-18 15:38

Strzelał, żeby zabić. I to nie raz, ale dwa razy. Mikołaj B. (29 l.) z Poznania, strzelił do Konrada D. (30 l.), który był na randce i spędzał czas z ukochaną. Z tą samą młodą kobietą rozstał się kiedyś zabójca. Po egzekucji Mikołaj B. popełnił samobójstwo. Mężczyzna wyśledził parę najprawdopodobniej dzięki relacjom w mediach społecznościowych.

Ta niedziela (16 lipca) miała być idealna. Para z Łodzi - Konrad D. (Który posługiwał się imieniem Kordian) i Julia H. przyjechali do stolicy Wielkopolski, żeby miło spędzić czas. Najpierw wybrali się do Muzeum Szyfrów w Poznaniu. To miejsce niezwykłe, które bardzo fascynowało Konrada. Centrum Szyfrów Enigma powstało dzięki społecznej inicjatywie upamiętnienia wkładu poznańskich kryptologów w zwycięstwo aliantów w II wojnie światowej i pokazuje historię złamania szyfrów Enigmy przez polskich matematyków.

Relację z tego miejsca Konrad umieścił w swoich mediach społecznościowych. Stamtąd para wybrała się do znanej kawiarni. Konrad oznaczył w internecie i narzeczoną, z którą zaręczył się ponad tydzień wcześniej i sam lokal. Mogli to zobaczyć wszyscy, którzy weszli na profil łodzianina.

Zobacz: Strzały w Poznaniu. Przeraźliwe wołanie o pomoc. Krzyki przerwały strzały. Wszystko widać na nagraniu

Mikołaj B., w którego głowie zrodził się chory plan zaatakowania Konrada odnalazł parę właśnie w okolicy Muzeum Szyfrów i lokalu, w którym się zatrzymali po zwiedzaniu. Gdy przechodzili obok jednego z hoteli dopadł bezbronnego mężczyznę i strzelił do niego - w biały dzień, na ulicy pełnej ludzi. Dlaczego to zrobił? - Potwierdzamy, że powodem był zawód miłosny - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Mikołaj był wcześniej związany z Julią, z którą zaręczył się Konrad i jak wszystko na to wskazuje to właśnie zazdrość i urażona duma popchnął go do zbrodni.

To z mediów społecznościowych musiał dowiedzieć się, że para przyjechała z Łodzi do Poznania. Julia, chociaż pochodzi z Wielkopolski, to w Łodzi studiuje prawo, Konrad pracował w Filharmonii Łódzkiej.

Czytaj: Wielka żałoba w Filharmonii Łódzkiej. Pracownik zginął w strzelaninie. "Dramat, który odebrał nam Konrada"

Był także blogerem i aktywnym działaczek Stowarzyszenia Wolne Stawki. Wszyscy wspominają go jako wesołego, ambitnego, niezwykle inteligentnego człowieka. Ostatni jego sukces to zorganizowanie w Filharmonii Łódzkiej festiwalu muzyki z gier komputerowych.

Wielu jego znajomych zadaje sobie teraz pytanie, czy gdyby Konrad nie publikował informacji o swojej wycieczce w mediach społecznościowych, to czy morderca by go znalazł? We wtorek, 18 lipca odbyła się sekcja zwłok mężczyzn.

Sonda
Czy policji uda się ustalić przebieg tragedii?
To była największa masakra w polskiej policji. Wielka strzelanina w Magdalence pod Warszawą