Święto Chrztu Polski - to nowe święto państwowe 14 kwietnia. Co to dla nas oznacza?

Święto Chrztu Polski - nowe państwowe święto
Autor: Pixabay Święto Chrztu Polski - nowe państwowe święto

Sejm zdecydował, że 14 kwietnia obchodzić będziemy nowe, państwowe Święto Chrztu Polski. Ma ono upamiętnić chrzest Polski dokonany 14 kwietnia 966 roku. Ma to być również forma refleksji "nad dziedzictwem naszych ojców". Czy będzie to dzień wolny od pracy?

Za projektem ustanawiającym dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski głosowała większość posłów. Ma to być święto państwowej, ale nie pociągające za sobą skutków prawnych. Co to oznacza? Że 14 kwietnia nie będzie dniem wolnym od pracy.

W uzasadnieniu projektu możemy przeczytać m.in. że "Chrzest Polski to kluczowe wydarzenie w dziejach naszego Narodu i Państwa. (...) Dlatego dzisiaj, w dobie kruszenia podstaw, na których zbudowany jest nasz byt narodowy i państwowy, w dobie niepewności i obawy o naszą przyszłość, o jutro naszych dzieci, powinniśmy pamiętać o rocznicy Chrztu Polski. Niech dzień 14 kwietnia stanie się okazją do zadumy i refleksji nad odpowiedzialności za naszą przyszłość".

10 dni wolnych od pracy w 2019 roku

Z jednej strony szkoda, że 14 kwietnia nie będzie kolejnym dniem wolnym. Warto jednak pamiętać, że w 2019 roku wypada aż 10 dni ustawowo wolnych. Więcej o tym piszemy tutaj: Kalendarz 2019: Kiedy wypadają dni wolne, ferie, wakacje, długie weekendy i święta? Sprawdź, jak zaplanować urlop!

CZYTAJ TEŻ:

>> Pogoda na weekend w Poznaniu! Na wiosnę jeszcze poczekamy? [PROGNOZA POGODY]

>> Lech Poznań - Legia Warszawa: Gdzie oglądać na żywo? [TRANSMISJA TV, BILETY NA MECZ, PRZEWIDYWANE SKŁADY]

ZOBACZ WIDEO:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE