Obecnie Uniwersytet SWPS kształci studentów na 19 kierunkach humanistycznospołecznych

i

Autor: SWPS Facebook, mat. promocyjne SWPS Obecnie Uniwersytet SWPS kształci studentów na 19 kierunkach humanistycznospołecznych

SWPS pierwszym prywatnym uniwersytetem w Polsce! [AUDIO]

2015-06-02 10:46

Mamy w Polsce pierwszy, prywatny uniwersytet - Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej z siedzibą m.in. w Poznaniu oraz Warszawie zmienia rangę. Od 1 czerwca staje się Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS.

Prywatny nie znaczy zły

SWPS  specjalizuje się w wielu dziedzinach oraz posiada sześć uprawień do nadawania stopnia naukowego doktora w co najmniej czterech dyscyplinach, dzięki czemu mogła podnieść swoją rangę i zmienić nazwę na uniwersytet. Dawna wyższa szkoła posiada takie uprawnienia w dziedzinie psychologii, socjologii, prawie, literaturoznawstwie i kulturoznawstwie.

Jak tłumaczyła dziekan wydziału zamiejscowego w Poznaniu, dr hab. Anna Zalewska na poniedziałkowej konferencji prasowej, zmiana rangi jest dowodem na "bardzo wysoką jakość kształcenia". Według dziekan zmiana ta pokazuje, że o uczelniach nie powinno myśleć się w kategorii prywatna - publiczna, lecz dobra - zła.

1 czerwca 2015 r. Powstał pierwszy w Polsce prywatny uniwersytet. Uniwersytet SWPS.Niniejszym oficjalnie otwieramy nowy rozdział w historii polskiej edukacji!!! :)Posted by Uniwersytet SWPS on 31 maja 2015

Pierwszy w Polsce

Uczelnia jako pierwsza wyższa szkoła w naszym kraju stała się prywatnym uniwersytetem.  Posiada pięć ośrodków w całej Polsce - siedziba główna znajduje się w Warszawie, a ośrodki zamiejscowe w Poznaniu, Sopocie, Wrocławiu oraz Katowicach. Szkoła powstała w 1996 roku z inicjatywy trzech profesorów Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk - Andrzeja Eliasza, Zbigniewa Pietrasińskiego oraz Janusza Reykowskiego. Pierwszy rok nauki rozpoczęło wówczas 500 studentów.

O zmianie rangi z profesor Anną Zalewską, dziekan poznańskiego wydziału Uniwersytetu SWPS oraz z profesor Barbarą Gizą, kierownik Katedry Dziennikarstwa, rozmawiał reporter Radia Eska, Romuald Kłosowski: