Szalony rajd mercedesem pod Słupcą. "Niechlubny rekordzista"

2021-10-18 11:37
Szalony rajd mercedesem pod Słupcą. Niechlubny rekordzista
Autor: policja.gov.pl/ pixabay.com - zdjęcie poglądowe Szalony rajd mercedesem pod Słupcą. "Niechlubny rekordzista"

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kilka dni temu kierowca mercedesa pobił niechlubny rekord. 25-letni mężczyzna pędził swoim pojazdem w terenie zabudowanym z zawrotną prędkością.

Do zdarzenia doszło we wtorek (12 października) na terenie powiatu słupeckiego w Wielkopolsce. Kierujący autem marki mercedes chyba bardzo się spieszył, bowiem w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 95 km/h! Mógł jechać 50 km/h, a policyjne radary pokazały, że pędził z prędkością 145 km/h. - Policjanci zatrzymali 25-letniemu mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat, dopisali również punkty karne na koncie kierowcy. Informacja o tym zdarzeniu zostanie przesłana do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy - informują policjanci ze Słupcy.

Policjanci przypominają, że w przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego pojazdem zmniejsza szanse przeżycia człowieka. - Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną - przekazują mundurowi.

Sonda
Czy popierasz podwyżkę mandatów za przekroczenie prędkości?
4000 zł grzywny za jazdę z prędkością 236 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE