Drogie paliwo irytuje Polaków i kusi złodziei. Już zaczynają kraść!

2021-10-13 14:34
Drogie paliwo irytuje Polaków i kusi złodziei. Już zaczynają kraść!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ KPP Grodzisk Wlkp. Drogie paliwo irytuje Polaków i kusi złodziei. Już zaczynają kraść!

Ceny paliwa w ostatnich dniach rosną bardzo szybko. Nic dziwnego, że nie wszystkim to się podoba. Tak było w przypadku mieszkańca powiatu poznańskiego, który zatankował swój pojazd i odjechał bez uregulowania rachunku. Okazało się, że robił to na dużą skalę!

Do zdarzenia doszło w środę (6 października) około godz. 21:30. Na jedną ze stacji paliw w Grodzisku Wielkopolskim podjechał kierowca opla combo. Mężczyzna zatankował ponad 195 litrów paliwa i nie uiszczając opłaty uciekł w kierunku Rakoniewic drogą krajową nr 32. W pościg za nim ruszyli policjanci, którzy go zatrzymali. - Mężczyzna został doprowadzony do grodziskiej jednostki Policji. W trakcie czynności policyjnych na jaw wyszły inne kradzieże tego mężczyzny. Okazało się bowiem, że dzień wcześniej młody mieszkaniec powiatu poznańskiego ukradł paliwo na dwóch stacjach znajdujących się w Kościanie i na terenie powiatu kościańskiego. Następnego dnia dokonał kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Wolsztynie - tłumaczą policjanci z Grodziska Wielkopolskiego.

Mężczyzna za każdym razem tankował paliwo nie tylko do auta, ale także do przygotowanych przez siebie baniaków mogących pomieścić łącznie wiele litrów skradzionego paliwa. - Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego paliwa, które wróciło do właścicieli - dodają policjanci.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, a o jego dalszym losie zadecydcuje Sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy irytuje Cię to, że ceny paliw tak szybko rosną?
Kradzionym autem ukradł paliwo. Zatankował nie tym co trzeba
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE