Szamotuły. 40-latka pędziła swoim autem. Nie powinna wsiadać za kółko!

2022-03-14 14:16
Szamotuły. 40-latka pędziła swoim autem. Nie powinna wsiadać za kółko!
Autor: policja.gov.pl Szamotuły. 40-latka pędziła swoim autem. Nie powinna wsiadać za kółko!

40-letnia kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej. Powodem było to, że przekroczyła dozwoloną prędkość. Szybko okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie popełniła. Teraz może trafić za kratki.

Do zdarzenia doszło 9 marca. Policjanci z szamotulskiej drogówki, podczas wykonywania kontroli pomiaru prędkości w Dusznikach, zatrzymali kierującą samochodem marki Fiat Bravo. Kobieta, w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 26 km/h. To nie było jej największym problemem. - Podczas kontroli wyszło na jaw, iż nie było to jedyne przewinienie 40-letniej mieszkanki gminy Duszniki. Gdy policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości, okazało się, że kobieta ma 1,12 promila alkoholu w organizmie - tłumaczy asp. Sandra Chuda, oficer prasowa KPP Szamotuły.

40-latka w policyjnym systemie widniała, jako osoba mająca sądowy zakaz kierowania pojazdami w związku z popełnionymi wcześniej przewinieniami. W związku z tym mundurowi udaremnili jej dalszą jazdę. - Teraz w sprawie kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, kierowania pomimo sądowego zakazu oraz w sprawie przekroczenia dozwolonej prędkości policjanci z Dusznik będą prowadzili postępowania. O wymiarze kary dla 40-latki zadecyduje sąd - tłumaczy asp. Chuda.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Pijana 39-latka pędziła 170km/h, wyprzedziła nieoznakowany radiowóz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE