Koronawirus. Sanepid chce zamknąć targowiska w Poznaniu. Jaśkowiak nie chce o tym słyszeć!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Targowiska w Poznaniu będą zamknięte! To ostateczna decyzja wojewody wielkopolskiego

2020-03-23 14:37

To już przesądzone. Chociaż Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, walczył o nie jak lew, targowiska w Poznaniu mają być zamknięte. To decyzja wojewody wielkopolskiego. - Kupcy zabezpieczali się w odpowiedzialny sposób, a kujący na ryneczkach klienci stali w odpowiednich odległościach - nie rozumie decyzji włodarz miasta, który sam zaopatrywał się na miejskich ryneczkach w warzywa i owoce.

Przez ostatni tydzień Jacek Jaśkowiak próbował przekonać władze województwa i wielkopolski Sanepid, że rynki i ryneczki w Poznaniu powinny być otwarte. - Kupcy zabezpieczali się w odpowiedzialny sposób, a kujący na ryneczkach klienci stali w odpowiednich odległościach - przekonywał Jaśkowiak i w sieci publikował zdjęcia, jak sam robi zakupy w tych miejscach. Wojewody to jednak nie przekonało. Jacek Jaśkowiak poinformował na swojej konferencji prasowej, że decyzja właśnie zapadła.

- Będę dzwonił do pana wojewody, bo rozmawiałem z nim w sobotę i wysłałem mu nawet SMS-em obrazek z rynku Bernardyńskiego, gdzie kupcy w bardzo odpowiedzialny sposób zabezpieczali się przed tym wirusem. Widziałem folie, które były rozciągnięte przed tymi straganami. Widziałem też wielką odpowiedzialność kupujących, którzy stali w odpowiednich odstępach. Dowiem się jeszcze od wojewody, czy to jest ogólnopolskie wskazanie czy wojewódzki inspektor sanitarny wykonuje polecenie swojego zwierzchnika na poziomie krajowym - mówił Jaśkowiak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE