To były ostatnie godziny jej pracy. Tragiczna nocna zmiana w firmie pod Poznaniem!

2020-05-20 11:51 BM
To były ostatnie godziny jej pracy. Tragiczna nocna zmiana w firmie pod Poznaniem!
Autor: ESKA INFO Szczecin To były ostatnie godziny jej pracy. Tragiczna nocna zmiana w firmie pod Poznaniem!

Tragiczne zdarzenie w polskim oddziale firmy Amazon w Sadach pod Poznaniem. Na nocnej zmianie zmarła jedna z pracownic. Wiele na to wskazuje, że kobieta miała zawał. Sprawę bada Inspekcja Pracy!

To była tragiczna noc w firmie Amazon w Sadach pod Poznaniem. Z niedzieli na poniedziałek na nocnej zmianie zasłabła jedna z pracownic. Mimo reanimacji nie udało się jej uratować. Radio Poznań informuje, że kobieta dostała zawału.

- Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki z poznańskiego zespołu. Łączymy się w bólu z członkami jej rodziny i bliskimi oraz otaczamy wsparciem jej współpracowników - przekazało biuro prasowe Amazon.

Niektórzy pracownicy firmy twierdzą, że wszystkiemu winne są maseczki.

- Wielu z nas skarży się na niedotlenienie. Nie zdejmujemy jednak maseczek, bo grożą za to upomnienia i kary porządkowe – powiedział jeden z pracowników Amazona w rozmowie z Radiem Poznań.

Pracownicy mogą zdjąć maseczkę tylko podczas przerwy na jedzenie, picie lub papierosa. Związki zawodowe firmy domagają się, aby zastąpić maseczki przyłbicami.

- Wszyscy pracownicy Amazon mają dostęp do maseczek ochronnych. Jeśli pracownik nie może zakrywać ust oraz nosa maseczką ze względu na stan zdrowia, powinien się zgłosić do działu HR. Dział HR podejmuje wówczas decyzję o przyznaniu pracownikowi przyłbicy - informuje biuro prasowe Amazona.

Firma Amazon o tragedii poinformowała Inspekcję Pracy w Poznaniu, która bada sprawę. Czekamy na komentarz rzecznika Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.

Tragiczny wypadek pod Nakłem. Kierowca zginął na miejscu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE