To naprawdę KONIEC! Z lotniska w Poznaniu NIE POLECI już żaden samolot

2021-01-29 13:19
To naprawdę KONIEC! Z lotniska w Poznaniu NIE POLECI już żaden samolot
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe To naprawdę KONIEC! Z lotniska w Poznaniu NIE POLECI już żaden samolot

Od wielu miesięcy lotnisko Poznań-Ławica świeci pustkami, a w najbliższym czasie będzie jeszcze gorzej. Od najbliższej soboty z poznańskiego lotniska nie poleci już żaden rozkładowy samolot. Co dalej?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele linii lotniczych zawiesza swoje połączenia. W ostatnim czasie informowaliśmy, że z Poznania i siedmiu innych lotnisk w Polsce znikają linie lotnicze Ryanair. Kilka dni później okazało się, że PLL LOT zawiesza połączenia między Poznaniem, a Warszawą.

Tym samym jedynymi połączeniami rozkładowymi były loty między Poznaniem, a Amsterdamem, które realizowały linie lotnicze KLM. Holenderski przewoźnik także zdecydował się zawiesić swoje loty.

- Linia KLM Royal Dutch Airlines zawiesza do 11.02.2021 r. połączenia lotnicze z Poznania do Amsterdamu. Najbliższy lot z Poznania do stolicy Holandii zaplanowany jest na piątek, 12.02.2021 r. Podkreślamy, że ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację, rozkład lotów może ulec zmianie - przekazali przedstawiciele poznańskiego lotniska.

Zawieszenie lotów przez KLM oznacza, że od soboty (30 stycznia) co najmniej dwa tygodnie z Ławicy nie będą latać żadne rozkładowe samoloty! W piątek o godz 13:00 z poznańskiego lotniska odleciał ostatni samolot do Warszawy. Jeśli na Poznań-Ławica będzie występować jakiś ruch samolotowy to będą to wyłącznie loty czarterowe.

Sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna. KLM ma wznowić rozkładowe loty za dwa tygodnie, a PLL LOT pod koniec lutego, ale przewoźnicy zaznaczają, że może to ulec zmianie.

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE