Wędkarz nie odbierał telefonu na łódce. Sprawdził się czarny scenariusz. Dramat na wielkopolskim jeziorze

2021-05-17 10:56
Tragedia nad jeziorem
Autor: OSP Zakrzewo Tragedia nad jeziorem

Samotne wędkowanie może okazać się tragiczne w skutkach. W jeziorze Śmiardowo utopił się wędkarz. O zaginięciu mężczyzny zaalarmował strażaków jego syn. Niestety odnaleziono go w wodzie, a akcja ratunkowa nie przyniosła skutków.

Syn wędkarza zdenerwował się tym, że ojciec wypłynął na jezioro łódką, a teraz nie odbiera telefonu. Zawiadomił więc strażaków i ruszyli na pomoc.  Na miejsce natychmiast pojechali ratownicy, w tym specjalistyczna grupa nurków z Piły. Niestety, wędkarz został odnaleziony poza łodzią. - Po dojeździe na miejsce zdarzenia działania poszukiwawcze prowadził zastęp strażaków ze Złotowa, który odnalazł poszkodowanego, ewakuował na brzeg i rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Nasze działania skupiły się na pomocy w/w zastępowi - informują strażacy z OSP Zakrzewo. Niestety wędkarzowi nie udało się pomóc.

Teraz sprawą zajmuje się policja. Najważniejsza będzie opinia biegłego, który musi zbadać przyczynę tragedii.

Nie żyje Marcin Felek. Wokalista disco polo utopił się ratując ludzi.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE