Trzcianka. Wbił nóż w swojego szefa! 72-latek zmarł w szpitalu

2021-12-17 7:57
Trzcianka. Wbił nóż w swojego szefa! 72-latek zmarł w szpitalu
Autor: Shutterstock Trzcianka. Wbił nóż w swojego szefa! 72-latek zmarł w szpitalu

Nie żyje 72-letni mężczyzna, który został zaatakowany nożem przez swojego pracownika. Do makabrycznych scen doszło w hotelu pracowniczym w Trzciance (woj. wielkopolskie). 57-letniego obywatela Ukrainy Ivana K. aresztowano. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Do strasznych wydarzeń doszło w środę (15 grudnia) w godzinach porannych na terenie hotelu pracowniczego przy ul. Dąbrowskiego w Trzciance. 57-letni obywatel Ukrainy ugodził nożem w brzuch swojego pracodawcę. 72-latek trafił w ciężkim stanie, gdzie przeszedł operację. Niestety ze szpitala napłynęły tragiczne wieści. 72-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał PAP, że w czwartek śledczy skierowali do Sądu Rejonowego w Trzciance wniosek o tymczasowe aresztowanie 57-letniego obywatela Ukrainy Ivana K., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa 72-letniego mężczyzny. - Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, które jedynie w części są zgodne z dotychczas zgromadzonym materiałem dowodowym – powiedział prok. Wawrzyniak.

Czytaj też: Trzcianka. Pięciu mężczyzn zaatakowało 21-latka. W ruch poszły nożyczki!

Sprawca pozostawił na miejscu zdarzenia narzędzie zbrodni i zbiegł, ale w ciągu trzech godzin od ataku został zatrzymany przez policjantów. 57-latek w momencie zatrzymania miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za zabójstwo grozi mu kara od ośmiu lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie więzienie.

Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś nożem?
Rzucił się z nożem na policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE