Trzemeszno. 69-latka potrącona na pasach! Seniorka trafiła do szpitala

2022-06-23 13:05
Trzemeszno. 69-latka potrącona na pasach! Seniorka trafiła do szpitala
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Trzemeszno. 69-latka potrącona na pasach! Seniorka trafiła do szpitala

Niebezpieczne zdarzenia na drodze krajowej numer 15 w Trzemesznie (pow. gnieźnieński) w Wielkopolsce. Doszło tam do potrącenia 69-letniej kobiety, która przechodziła przez przejście dla pieszych!

Do potrącenia doszło w piątek (19 czerwca) około godziny 14:10 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Trzemesznie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Audi, 23-letni mieszkaniec Torunia, jadąc audi A6 w kierunku Gniezna, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 69-letnią mieszkankę Trzemeszna. - Piesza została przewieziona karetką do szpitala w Gnieźnie na badania - tłumaczą policjanci.

Wiadomo, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i przypominają o zasadach bezpieczeństwa. - Zarówno pieszy, jak i kierowca mają rzeczywisty wpływ na to, co zdarzy się na przejściu dla pieszych. Tak niewiele trzeba, by przejścia stały się bezpieczne. Wystarczy, by obie grupy - piesi jak i kierowcy - zastosowali się do trzech prostych zasad - tłumaczą mundurowi. - Przed przejściem: zwolnij, rozejrzyj się, przejdź/ przejedź bezpiecznie - dodają.

Potworne potrącenie rowerzysty w Małopolsce. Kierująca golfem nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE