Trzy osoby napadły na 28-latka! Brutalne sceny w Szamotułach

2021-11-16 20:47

Dantejskie sceny w Szamotułach (woj. wielkopolskie). Trzy osoby zaatakowały 28-latka, który został pobity i okradziony. Zgłaszający podejrzewał kim byli sprawcy rozboju więc policjanci szybko do nich dotarli. O szczegółach tego zdarzenia piszemy w poniższym artykule.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (1 listopada) na ulicy Obornickiej w Szamotułach. Do siedzącego na ławce 28-latka podeszła grupa osób, która ukradła mu kurtkę z zawartością portfela z pieniędzmi i dokumentami. - Ze zgłoszenia wynikało, iż sprawcy szarpali i bili przy tym pokrzywdzonego. Zgłaszający podejrzewał kim byli sprawcy rozboju - relacjonuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowy KPP w Szamotułach. Policjanci ustalili, że złodzieje kilkukrotnie posłużyli się kartą płatniczą należącą do pokrzywdzonego płacąc za zakupy dokonane w sklepach w Szamotułach. Na podstawie zebranych materiałów policjanci szybko wytypowali najpierw jednego z podejrzanych, później pozostałą dwójkę. - Byli to 21-letni szamotulanin znany miejscowym stróżom prawa oraz 24-latek i 19-latka bez stałego miejsca zameldowania - wyjaśnia asp. Chuda.

Cała trójka trafiła w ręce mundurowych i została przesłuchana. Kryminalni przedstawili im zarzuty rozboju oraz użycia bez upoważnienia właściciela uprzednio skradzionej karty płatniczej. - Postępowanie w tej sprawie jest w toku. O wymiarze kary zadecyduje sąd - kończy asp. Chuda.

Sonda
Miałeś kiedyś problemy z policją?
Syn znanego biznesmena z Legionowa napadnięty. W tle 100 tys. zł. w walizce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE