Tyle osób zginęło na drogach w Poznaniu! Smutne statystyki 2020 roku

2021-03-01 13:01 bm
ŚMIERĆ dwóch 18-latków! Nocny dramat na drodze pod Poznaniem
Autor: OSP Kórnik ŚMIERĆ dwóch 18-latków! Nocny dramat na drodze pod Poznaniem

Ile osób zginęło na poznańskich drogach w 2020 roku? Mamy oficjalne statystyki udostępnione przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu. Niestety, ciągle bardzo dużo osób ginie w wypadkach samochodowych. Mundurowi zdradzili też dokładną liczbę wypadków i kolizji w Poznaniu i powiecie poznańskim oraz główne przyczyny zdarzeń.

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podsumowali bezpieczeństwo w mieście i na drogach powiatu poznańskiego w 2020 roku o czym informowaliśmy na naszych łamach. Dzięki tym statystykom wiemy, jaka ulica w Poznaniu jest najbardziej niebezpieczna, jakie grzechy popełniają na drodze kierowcy, czy rowerzyści w mieście są bezpieczni. Wiemy również, że poznaniacy mylą drogę z torem wyścigowym oraz znamy wszystkie fakty i mity na temat pieszych.

Tym razem policjanci zdradzili dokładne dane dotyczące wypadków i kolizji drogowych w Poznaniu i na drogach powiatu poznańskiego. W 2020 roku doszło do 10 311 kolizji drogowych oraz 989 wypadków, w których zginęło 37 osób. To, o 2 220 mniej kolizji i o 414 mniej wypadków, niż w roku 2019. Wtedy na drogach zginęły 43 osoby.

- Jak wynika z policyjnych statystyk, to kierujący pojazdami są najliczniejszą grupą uczestników ruchu drogowego, z winy której dochodzi do zdarzeń. Byli oni sprawcami prawie 85% zdarzeń, Spowodowali 894 wypadków (2019 rok – 1 262) i 8 850 kolizji (2019 rok – 10 696) - zdradzają mundurowi.

Jakie są najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych? Na pierwszym miejscu policjanci wymieniają nadmierną prędkość. W wyniku zbyt szybkiej jazdy doszło do 205 wypadków, w wyniku których życie straciło 18 osób. Drugą najczęstszą przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, które jest główną przyczyną zarówno wypadków, jak i kolizji. Kierujący w 2020 r. spowodowali tym czynem 329 wypadków i 1 793 kolizje.

- Patrząc na dane podsumowujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym w roku 2020 apelujemy zarówno do pieszych jak i kierujących pojazdami o zadbanie o własne bezpieczeństwo, jak i innych uczestników ruch drogowego, a co za tym idzie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - apeluje Marta Mróz z poznańskiej policji.

Śmiertelny wypadek samochodowy
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE