To NAJNIEBEZPIECZNIEJSZA ulica w Poznaniu! Statystyki nie kłamią

2021-02-15 10:05 bm
To NAJNIEBEZPIECZNIEJSZA ulica w Poznaniu! Statystyki nie kłamią
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe To NAJNIEBEZPIECZNIEJSZA ulica w Poznaniu! Statystyki nie kłamią

Jaka jest najniebezpieczniejsza ulica w Poznaniu? Policjanci z Komendy Miejskiej przygotowali specjalne zestawienie. Raczej nie będzie zaskoczeni, ale warto zapoznać się z tymi statystykami!

Policjanci z poznańskiej drogówki podsumowują działania w 2020 roku. W ostatnich dnia rozpoczęli tzw. tydzień wiedzy o bezpieczeństwie na terenie Poznania. Na pierwszy ogień poszła ul. Głogowska, która uważana jest za najniebezpieczniejszą ulicę w mieście!

- Trudno się z tym nie zgodzić. W roku 2018 zginęły tam trzy osoby, a w 2019 jedna. Teraz Wydział Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu podsumował to, co udało się wypracować, aby poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie. Rzecz jasna, że na tym nie koniec naszych działań, ale pewne zmiany, które zaszły tam przez ostatnie 2 lata, jak wynika z naszych statystyk, miały realny wpływ na bezpieczeństwo w 2020 roku - informują mundurowi.

Okazuje się, że w 2020 roku ul. Głogowska została zdetronizowana przez ul. Hetmańską i Grunwaldzką.

- To tam odnotowaliśmy najwięcej wypadków drogowych. Nie było wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Choć ulica dominuje w ilości kolizji drogowych, których było 264, to i tak jest to spadek w porównaniu do lat 2018-2019. Kolejno 379 i 363. Należy wziąć pod uwagę, że mówimy o odcinku drogi, który ma prawie 8 kilometrów - przyznają policjanci.

Mundurowi poinformowali, że w ostatnich miesiącach we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu i Miejskim Inżynierem Ruchu poczynili wielkie starania w tamtym rejonie miasta. Wprowadzono m.in. ograniczenie prędkości do 50 km/h przy wlocie od ul. Ostatniej i zakazano skręto w lewo w ul. Berwińskiego. Postawiono tam także słupki i czytelne oznakowanie miejsc parkingowych. W rejonie pracują także specjalnie dedykowane patrole drogówki.

- Jeśli nasze działania realizowane w ramach „Planu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ul. Głogowskiej sprawiły, że ktoś z Was poczuł się bezpieczniej, to oznacza, że nasze starania nie poszły na marne - kończą policjanci.

Bydgoska drogówka przy szkole
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE