Poznań: Kolejny klub OTWORZYŁ się mimo pandemii! Do środka weszła policja

2021-02-01 8:05
Poznań: Kolejny klub OTWORZYŁ się mimo pandemii! Do środka weszła policja
Autor: pixabay.com Poznań: Kolejny klub OTWORZYŁ się mimo pandemii! Do środka weszła policja

- Inspektorzy sanepidu w asyście policji nakazali zamknięcie otwartego w sobotę w centrum Poznania klubu nocnego – przekazała PAP rzeczniczka powiatowej stacji sanitarnej. Co będzie teraz z właścicielem lokalu? Znamy szczegóły!

Rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska poinformowała PAP w niedzielę, że w czasie piątkowych i sobotnich kontroli lokali gastronomicznych i klubów nocnych potwierdzono otwarcie jednego obiektu – klubu tanecznego przy ul. Paderewskiego.

ZOBACZ: Poznańskie veto: W poniedziałek 1 lutego w Poznaniu otworzy się blisko 60 lokali!

- Kontrola została przeprowadzona w asyście policji. Pozostawiono właścicielom decyzję zamykającą lokal. Co do dalszych działań i czynności – decyzje będą podejmowane w poniedziałek – powiedziała Staszewska.

W wydanym po kontroli sanepidu oświadczeniu właścicieli klubu podkreślono, że decyzja inspekcji o zamknięciu lokalu została nieprawidłowo doręczona.

- Klub podejmie wszelkie prawem przewidziane środki i działania celem obrony swoich praw oraz w trosce o praworządność w Polsce. Podkreślamy, że Sanepid w czasie kontroli nie stwierdził naruszenia wymagań sanitarnych. Mimo tego oddziały Policji podejmują nieuzasadnione działania siłowe. Sprzeciwiamy się temu stanowczo – napisano w oświadczeniu.

Lokal przy ul. Paderewskiego reklamował sobotnią imprezę jako spotkanie dla ograniczonej liczby osób posiadających rezerwacje. Podkreślono, że klub będzie działał "w największym reżimie sanitarnym i zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego". Wnętrze klubu miało być dezynfekowane w trakcie spotkania, a lokal miał być wyposażony w dozowniki z płynem do dezynfekcji.

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczny apel rodziców pięcioraczków! Czego potrzebują?

- Na terenie klubu obowiązuje nakaz noszenia maseczek. My jako klub nie mamy uprawnień do egzekwowania tego nakazu. Maseczki będą czekały w kasie klubu – informowali właściciele.

Wrocław zagrał z Orkiestrą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE